Lietuvos nesutarimai su Kinija žlugdo verslą Biržuose

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Kinijos sankcijos Lietuvai skaudžiai kirto Biržų rajone veikiančiai „Nordic Proteins“ įmonei – dvejus metus ruoštas projektas dėl biržiečių produkcijos eksporto į Kinijos rinką taip ir liko neįgyvendintas. Pasak įmonės vadovo Audriaus Juknos, vizija kitais metais trečdalį gaminių tiekti Kinijai – žlugo.
Pašlijus Lietuvos ir pasaulinės gamybos milžinės Kinijos santykiams, į Kiniją savo produkciją eksportavusios Biržų verslo įmonės jau pajuto pirmuosius padarinius – gaminių siuntimas stoja, o importas lėtėja. Vieni Biržų verslininkai šioje situacijoje įžvelgia Lietuvos pramonės plėtrą, o kiti sako, kad Kinija buvo jų pagrindinė verslo kryptis.

Projektas ir planai nuėjo veltui

Didžiausius padarinius pajuto Biržų rajone, Medeikiuose veikianti „Nordic Proteins“ įmonė, kuri gamina pieno baltymų koncentratą, naudojamą maisto pramonėje. Bendrovės vadovas Audrius Jukna „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad dvejus metus kurtas ir vykdytas projektas dėl įmonės gaminamų baltymų eksporto į Kinijos rinką nuėjo šuniui ant uodegos.

“Gavome iš Kinijos pranešimą, kad valdžia apie mus nenori nė girdėti – nei siųsti, nei keliauti. Kinija buvo mūsų verslo prioritetinė kryptis ir tikslas. Kitais metais planavome startuoti su dideliais pajėgumais, galvojome į Kiniją eksportuoti trečdalį savo produkcijos. Deja, visas sunkus darbas, kuris buvo atliktas per tuos dvejus metus, nuėjo veltui. Teks ieškoti naujų partnerių kitur ir vėl viską pradėti iš naujo“, – nusivylimo neslėpė A. Jukna. Jis pasakojo, kad įmonė jau buvo susiradusi partnerius, kuriems būtų tiekusi savo produkciją. Procesas užtruko dvejus metus, tačiau Kinijoje radę norinčias bendradarbiauti įmones, „Nordic Proteins“ prieš pusmetį jau išsiuntė jiems pirmuosius savo pavyzdžius.

“Viską jau buvome suderinę – nusiuntėme kinams pirmųjų partijų pavyzdžius jų gamybiniams bandymams ir staiga viskas baigėsi – mūsų įdirbis buvo išbrauktas“,- kalbėjo įmonės vadovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/