Lietuvą vėl sudrebinusiame mitinge – ir Biržų vėliava

Mitingo dalyvio nuotr.
Vakar prie Seimo įvyko mitingas dėl nekilnojamojo turto mokesčio pataisų, minioje plevėsavo ir Biržų rajono vėliava – dalis biržiečių įsitikinę, kad toks mokestis neteisingas.
Vakar Vilniuje, prie Seimo, tūkstantinė minia žmonių susirinko pareikšti nepasitenkinimą dėl Seime svarstomų nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pataisų. Minioje matėsi ir Biržų savivaldybės vėliava – rajonui atstovavo nemažas būrelis žmonių.

Nenori užkrauti naštos anūkams

Mitinge dalyvavęs biržietis Jonas Dovidaitis sakė, kad jaučia atsakomybę už tai, kad jo vaikams ir anūkams gali būti užkraunama nepelnyta finansinė našta, už kurią jau sumokėta: „Žmonės juk dvidešimt, trisdešimt metų taupė, mokėjo mokesčius, paskolas, kad įgytų savo nuosavybę. Net Lietuvos Respublikos Konstitucija garantuoja, kad nuosavybė yra neliečiama, o šis mokestis būtų kaip pasikėsinimas į nuosavybę. Juk kažkada jau buvo panašiai – sovietmečiu, kai žmonės buvo tremiami, jų nuosavybė nusavinama... Dabar jausmas toks, kad visa tai kartojasi“.

Pasiteiravus, ar sulaukta kokios nors reakcijos iš Vyriausybės, J. Dovidaitis apgailestavo, kad valdžios atstovai nepasirodė, nors, jo žiniomis, mitingo organizatoriai buvo kvietę Premjerę Ingridą Šimonytę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę – Nielsen.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com