Naujausios
Pirmiausia kalbėta apie atliekų išvežimo kainas. Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro atstovai kalbėjo, kad Biržų rajone atliekų išvežimo kainų didinti nėra būtinybės, o mažinti nėra galimybių.
Seniūnai ir Savivaldybės administracijos specialistai išsakė pastabas ir pasiūlymus dėl atliekų surinkimo ir vežimo grafikų. Daugumos susitikimo dalyvių nuomone, per retai išvežami tekstilės konteineriai, jų rajone mažoka (25). Seniūnai kalbėjo, kad kartais jie tampa tekstilės atliekų rūšiuotojais: patys atveža tekstilės atliekas iš atokesnių kaimų ir sumeta į tekstilės konteinerius, nes ne visi gyventojai turi galimybę jas atgabenti. PRATC atstovai žadėjo derinti šių atliekų išvežimo grafiką, kartu su seniūnais ieškoti galimybių pastatyti naujų tekstilės atliekų konteinerių. Seniūnai žadėjo suskaičiuoti, kiek tokių konteinerių dar reikėtų.
Buvo kalbama apie maisto atliekų išvežimą. Tai naujas dalykas ir gyventojai dar neįpratę į biologiškai skaidžių maisto atliekų konteinerius pilti šias atliekas, be to, tokių konteinerių visose aikštelėse nėra. Anot PRATC atstovų, yra paskaičiuotos normos, kad per metus gyventojas išmeta 30 kg maisto atliekų (ir augalinių, ir gyvūninių). Pagal šią normą Biržų rajono miestuose per metus turėtų susidaryti 335 tonos tokių atliekų, tačiau per 5 mėnesius jų surinkta vos 2 tonos.
Kalbėta apie žaliųjų atliekų kompostavimo konteinerius. Rajono gyventojai, pageidaujantys gauti tokius konteinerius, dar gali kreiptis į seniūnijas. Bet kreiptis reikėtų per dvi savaites.
J. Bruniuvienė kalbėjo, kad tikslinga būtų augalinių maisto atliekų konteinerius pastatyti prie sodų bendrijų, kad bent sezono metu sodininkai galėtų ten supilti netinkamus vaisius, daržoves.
Nemažai kalbėta apie atliekų rūšiavimą. Anot specialistų, kuo daugiau atliekų tvarkingai rūšiuosime, tuo pigesnis bus jų tvarkymas, nes mažiau atliekų keliaus į brangius sąvartynus. PRATC atstovai kalbėjo, kad Biržų rajono gyventojai rūšiuoti stengiasi, mišrių atliekų mažėja, rūšiuojamųjų daugėja. Bet yra ir bėdų: gyventojai vis nenori naudotis stambiųjų gabaritų atliekų surinkimo aikštelėmis ir remonto atliekas, statybines medžiagas, net pavojinga atliekas kartais supila į mišrių atliekų konteinerius. O tokios mišrios atliekos – didžiulis nuostolis jų tvarkytojams, nes gadinami rūšiavimo įrenginiai, ir kt.
Susitikime kalbėta ir apie naudotų padangų tvarkymą, kuris tampa didele problema ne vienoje seniūnijoje. Pačeriaukštės seniūnas Aurimas Frankas kalbėjo apie nelegalų naudotų padangų sąvartyną seniūnijoje ir priemones, kurių imamasi prieš tokių padangų šeimininkus: prie sąvartyno jau įrengtos paslėptos vaizdo kameros, tad fiksuojami visi pažeidėjai. Vaizdo stebėjimo kameras ketinama įrengti ir prie kitų panašių vietų, jos jau įrengtos ar bus įrengtos prie netvarkingų konteinerių aikštelių, kurias teršia nuolatiniai šiukšlintojai, gyventojai ir įmonių darbuotojai. Atliekų tvarkymo norminių aktų pažeidėjus baudžia ir aplinkosaugininkai, ir Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius.
Kalbėta ir apie reikalingą naujovę: keitimosi daiktais punktus. G. Ulys žadėjo, kad kitais metais tokie punktai atsiras daugelyje Biržų rajono vietovių.
Kalbėta apie atliekų išvežimą iš individualių namų, apie tai, kaip atliekas rūšiuoja jų gyventojai. O. Mauraitė priminė, kad dėl mišrių atliekų ir kitų atliekų išvežimo iš individualių namų, dėl rūšiavimo konteinerių reikėtų kreiptis į „Ecoservice projektai“ tel. 8 698 02 781.