Lebeniškiuose – Pučiakalnės likimas – naikinama kaimo bendruomenė?

V.Leščinskienės nuotr.
Lebeniškių kaimo bendruomenės įkūrėja Stasė Juknevičienė sako, kad kaimo bendruomenės dienos suskaičiuotos, tik ar jos nepasiges žmonės, kai bus sunaikinta.
Po to, kai rašėme, jog Pučiakalnėje nuspręsta likviduoti kaimo bendruomenę, paaiškėjo, kad panašiomis nuotaikomis gyvenančių Biržų rajono kaimų yra ir daugiau. Apie užsidarymą prabilo ir Vabalninko seniūnijoje esanti Lebeniškių bendruomenė. “Mes labai rimtai mąstome užsidaryti“,- teigė maždaug prieš 20 metų šiame kaime bendruomenę įkūrusi Stasė Juknevičienė.

Sukūrė, nes visi norėjo

Vartydama nuotraukų albumus, S. Juknevičienė prisimena tą dieną, kai jos namuose įvyko pirmasis bendruomenės susibūrimas – atvyko koncertuoti Šukionių kapela, visi linksminosi ir vaišinosi. „Dėl to ir įkūriau bendruomenę, kad norėjome susitikti, pasibūti, pabendrauti. Buvome stiprūs, energingi, entuziastingi. Seniūnija netgi mus įleido į buvusią parduotuvę, šis pastatas tapo mūsų bendruomenės namais. Čia vykdavo labai smagios šventės – ir vardadienius, ir kalendorines šventes šventėm, ir Mojavą – ko tik nori. Netgi mėgėjų ansambliuką susikūrėme, projektų pagalba supynes ir kitokių dalykų įsigijome. Pirmininke buvome išsirinkę Iloną Martišiūnienę, po to Reginą Karčiauskienę, o dabar pirmininke išrinkta Asta Leimontienė – mano dukra“,- bendruomenės istoriją prisimena S. Juknevičienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/