Lankomosios priežiūros darbuotojai stengiasi dirbti saugiai

„Saugome savo darbuotojus ir globotinius, tikimės nesusirgti“, – sakė laikinai Socialinių paslaugų centro direktoriaus funkcijas atliekanti Sigita Stapulionytė.
Lankomosios priežiūros darbuotojų sulaukiančios močiutės ir jų artimieji susirūpino galimais pavojais.

Įvestas karantinas, bauginanti nežinoma liga kelia daug nerimo. Iki šiol gana ramiai ar net per daug ramiai į įspėjimus apie virusinį susirgimą žiūrėję vyresniosios kartos atstovai dabar išsigando. Yra sakoma, jog baimės akys yra didelis. Dažnai jos problemų ieško net ten, kur jų nėra. Lankomosios priežiūros darbuotojų paslaugomis besinaudojančios biržietės viena kitos ir artimųjų ar kaimynų ėmė teirautis, ar silpnesniam žmogui mirtinos ligos neatneš jomis besirūpinančios Socialinių paslaugų centro darbuotojos. Juk, pasak garbingo amžiaus sulaukusių klienčių, nelabasis virusas gali nutūpti ir ant striukių, ir ant batų, ir ant atnešamų pirkinių... O jei juo užsikrės pati jų pagalbininkė? Tada ji virusą, pati to nežinodama, gali padovanoti ir globotinei.

Dar močiutėms kilo klausimų, ar parduotuvėse, kur perkamas maistas, yra saugu vaikščioti, ar yra, kur rankas dezinfekuoti, ar padėta pirštinių, kaip televizijos laidose pasakojama.

„Biržiečių žodis“ pakalbino VĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoją socialiniams reikalams, laikinai atliekančią direktoriaus funkcijas, Sigitą Stapulionytę. Vadovė sakė, jog šiuo metu biržiečiais rūpinasi beveik penkiasdešimt lankomosios priežiūros darbuotojų, kurios nuotoliniu būdu savo darbų atlikti negali.

Iškilus susirgimo grėsmei, paskelbus karantiną, lankomų žmonių buvo teiraujamasi, ar jiems reikalingos paskirtos paslaugos, gal kas norėtų, jog rūpintųsi tik artimieji ar kaimynai. O gal tiesiog pageidautų rečiau sulaukti namuose tvarkytis padedančių, maisto ir vaistų atnešančių socialinių darbuotojų.

Pasak S. Stapulionytės, kai kas panoro pamažinti aplankymų skaičių. Kiti domėjosi, ar moterys turės kuo dezinfekuoti rankas ir t.t.. Senjorams buvo paaiškinta, jog socialinėms darbuotojoms yra dalinamos pirštinės ir kaukės, jos turi ir dezinfekcinių priemonių.

Direktoriaus pavaduotoja pastebėjo, jog pasitarus su žmonėmis, atsisakyta nebūtinų tuoj pat atlikti darbų. Jiems dėmesys bus skirtas po karantino.

Sigita Stapulionytė teigė pati užsukanti po darbo į parduotuves, todėl matanti, kad „Rimi“ ir „Maxima“ prekybos centruose yra dezinfekcinių priemonių bei vienkartinių pirštinių. Tereikia visu tuo naudotis. Pirkimo procesas esantis pakankamai saugus.

Darbuotojos, nuėjusios pas žmones, taip pat laikosi visų būtinų reikalavimų, atidžiai plaunasi rankas.

VĮ Biržų rajono socialinių paslaugų centro vairuotojai irgi aprūpinti respiratoriais bei kitomis saugos priemonėmis, nes jiems šiuo metu tenka parvežti iš užsienio šalių į gimtinę grįžtančius asmenis iš Vilniaus aerouosto į Biržus. Autobuse jų darbo vieta nuo keleivių yra atitverta plastikine plėvele, kad vairuotojui būtų saugiau, jei keliaujantis asmuo būtų viruso nešiotojas. Po darbo autobusai dezinfekuojami. Šiuo metu, pasak S. Stapulionytės, į Biržus centro vairuotojų pagalba jau yra atvežta pora žmonių, kurie apgyvendinti jiems savivaldybės paskirtose patalpose. „Saugome savo darbuotojus ir globotinius, tikimės nesusirgti“, – sakė laikinai Socialinių paslaugų centro direktoriaus funkcijas atliekanti Sigita Stapulionytė.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.