Labdaros rinkimas į Ukrainą laikinai stabdomas, bet kaupiamas rezervas

I. Butkevičiūtės nuotr.
Gyventojai Ukrainai gali padėti ne tik skirdami labdarą, bet ir pinigines lėšas.
Žinia apie karo siaubą išgyvenančius ukrainiečius nepaliko abejingų. Į pagalbą renkant labdarą daiktais stojo labdaringos organizacijos, savanoriai, bažnyčios, tikinčiųjų bendruomenės. Tačiau sekmadienio popietę pasiekė žinia, jog labdaros rinkimas laikinai stabdomas.

Jeigu ne į karo zoną, tai pabėgėliams parama pravers

Kadangi labdara Biržuose, kaip skelbia Savivaldybė, turėjo būti priimama vasario 28 – kovo 1 dienomis (J. Janonio g. 2, I a., TIC pastate), paramą rinkę ir pirmadieniui ruošę biržiečiai teiravosi, kaip elgtis – aukojamus daiktus pasaugoti, sandėliuoti, o gal jų jau nebereikia?

„Biržiečių žodžio“ pakalbinta Raudonojo kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė sakė, kad labdarą prašoma dar palaikyti, nes tikėtina, kad jos gali vėl prireikti. „Labdaros rinkimas laikinai stabdomas, nes didesnio kiekio paprasčiausiai negalime išvežti. Prašome supratingumo ir sekite naujausią informaciją“, – sakė ji.

Pasak Savivaldybės administracijos direktorės Irutės Varzienės, labdara, nors ir organizatorių stabdoma, Biržuose vis dar renkama – kaupiamas rezervas. Jei labdara neiškeliaus į Ukrainą, tai, galbūt, bus skirta karo pabėgėliams, kurie gali būti apgyvendinti ir Biržų rajone.

„Labdaros nešti labai nebeagituojame, raginame gyventojus ją palaikyti savo namuose, bet atnešusius labdarą, priimsime – savivaldybės pateikta informacija dar galioja“,- sakė I. Varzienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/