Kvetkų kaimo žmonės netingi dirbti ir gyvenimu nesiskundžia

V. Leščinskienės nuotr.
Julius Daunys susikūrė darbo vietą pats – įsirengė modernų autoservisą.
Pasienyje su Latvija esantis Kvetkų kaimas – bene atokiausias Papilio seniūnijoje. Čia, regis, visai neseniai veikė mokykla ir tuščių sodybų nebuvo. Seniūnas Renas Čygas yra sakęs, kad kaimo perspektyva nebloga – yra stiprių ūkininkų, galinčių pasiūlyti darbo vietų, o Nemunėlio upės prieglobstyje esantį kraštą dėl gamtos grožio pamėgę nuotolinius darbus turintys miestiečiai.

Iš pensijos išgyventi sunku, bet įmanoma

Parduotuvėje galima išgirsti daugiausia naujienų. Kasdien į Kvetkų parduotuvę užsukantis senjoras Pranas Balčiūnas sako ateinantis ne tik apsipirkti, bet ir su kitais kaimo žmonėmis pabendrauti. „Namuose sėdėsi prie televizoriaus, niekur neišeisi, tai gali ir išprotėti. Kaip anksčiau apie tą koroną rodė, tai dabar tik karą rodo. Kokį kanalą bejungtum, vienur baisu, kitur – dar baisiau, nebežinai žmogus, kuo tikėti“,- teigė jis.

Ar sunku kaime gyventi pensinio amžiaus žmogui? P. Balčiūnas atsako, kad įmanoma, bet reikia „pasispausti“. „Viskas brangsta, o pensijų kelti valdžia nesiskubina. Mieste manau, gyventi būtų žymiai sudėtingiau. Kvetkuose daugybę metų gyvenu. Sūnus Anglijoje, o dukra mirusi. Su žmona dviese ir būnam. Gyvulių nebeturime, ūkininkauti jau nebe mūsų sveikatai“,- kalbėjo P. Balčiūnas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos