Kunigas Jonas Morkvėnas: „Šv. Velykos – tai dar viena nauja galimybė keistis...“

B. Petkevičiūtės nuotr.
“Labiausiai palinkėčiau vilties, nes jos atneša naują galimybę – keistis ir atgimti iš naujo“,- artėjančių šv. Velykų proga kraštiečiams linki Biržų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios kunigas Jonas Morkvėnas.
Artėjant šv. Velykoms, su skaitytojais dalinamės Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebono kunigo Jono Morkvėno mintimis. Su dvasininku kalbėjomės ne tik apie tai, ką katalikams reiškia Šv. Velykos, bet ir klausėme, kaip neprarasti tikėjimo Dievu tiems, kurie susiduria su artimųjų netektimis ar sunkumais. Kunigas šv. Velykų proga kiekvienam iš mūsų siunčia linkėjimus.

Velykos – svarbiausia katalikų šventė. Kokiomis nuotaikomis ir mintimis šią šventę sutinkate Jūs?

Nuotaikos, kaip ir kiekvienais metais, mums tai – didžiausia religinė šventė. Prieš ją būna daug pasiruošimo darbų – ligonių lankymas, komunijos priėmimas ir pan., tad laikas prieš Velykas yra darbingas.

Šv. Velykų šventimas yra ne tik susitikimas su artimaisiais, bet ir kažkas daugiau...

Daugumai žmonių Velykos asocijuojasi su pavasariu, bundančia gamta, žibutėmis... Bet iš tikrųjų šie dalykai nieko bendro su šia švente neturi. Velykos – tai Kristaus prisikėlimas. Kiekvienam iš mūsų Velykos yra išpažintis, kiekvienas žmogus, save laikantis kataliku, bent kartą per metus turi atlikti išpažintį – per Velykas. Išpažintis tai – prisikėlimas, kai savo nuodėmę paliekame Kristui prie kryžiaus ir gauname galimybę pradėti viską naujai. Tad ir Velykos yra tarsi nauja galimybė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com