
Naujausios
Kultūros skyriaus vedėjai „sovietinė atgyvena“ nereikalinga
Naikinant Šiaulių apskritį Šiaulių filharmonija pakibo ore. Miesto valdžia dar galvoja, ar ją priglausti. Šiaulių miesto Kultūros skyriaus vedėja Patricija Bielskienė pareiškė, kad Šiaulių filharmonija miestui nereikalinga, esą ji — „sovietinė atgyvena“.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Palaiko Koncertinę įstaigą
Ketvirtadienį vyksiančiame Šiaulių miesto Tarybos posėdyje bus sprendžiamas mieste veikiančių įstaigų, šiuo metu priklausančių apskričiai, likimas. Dėl kitų įstaigų politikai komitetuose daugmaž sutarė — priglaus. Didžiausias klaustukas pakibo virš Šiaulių filharmonijos.
Finansų skyriaus vedėja Kazimiera Daujotienė skaičiuoja pinigus ir mano, kad nebus iš ko miestui išlaikyti Filharmonijos.
Kultūros skyriaus vedėja P. Bielskienė, Savivaldybės administracijos paprašyta pareikšti savo nuomonę dėl Filharmonijos priklausymo miestui, raštu pateikė savo argumentą: „Nepritariu, nes Savivaldybė jau turi koncertinę įstaigą, išlaikomą iš biudžeto ir vykdančią analogišką veiklą“.
Kodėl P. Bielskienė suinteresuota tik Koncertine įstaiga?
„Filharmonija gali išlikti Šiauliuose tiktai vykdydama regionines funkcijas, todėl ji turi priklausyti ministerijai (Kultūros -- red.past.)“, — aiškino vedėja P. Bielskienė.
Pavadino „sovietine atgyvena“
„Kai rugsėjo mėnesį vedėja P. Bielskienė viešai pasakė, kad Filharmonija apskritai yra sovietine atgyvena, po to jos pasisakymais nebereikėtų stebėtis“, — sako Šiaulių filharmonijos direktorė Nijolė Saimininkienė.
„P. Bielskienė dar tikino, kad normalios valstybės filharmonijų jau seniai atsisakė. Ko gero, tada Austrija turi raudonuoti iš gėdos turėdama Vienos filharmoniją su šimto metų istorija“, — komentavo N. Saimininkienė.
Filharmonijos vadovė raštą dėl įstaigos įteikė miesto merui Genadijui Mikšiui, vicemerei Almai Javtokienei.
„Valdžios pozicija tokia, kad Filharmonijos statusą miestui reikia išlaikyti. Meras G. Mikšys man patvirtino, kad miestas nenori sunaikinti Filharmonijos, bet neturi pinigų“, — sakė N. Saimininkienė.
Jos nuomone, dviejų koncertinių organizacijų — Šiaulių koncertinės įstaigos ir Filharmonijos nereikia: „Reikia padaryti vieną įstaigą su “Saulės“ ir Filharmonijos koncertų salėmis. Tam pritarė ir meras, supratęs, kad miestui turėti Filharmonijos pavadinimą — svarbu. Bet koks pavidalas: prijungimas, sujungimas — tinkamas, kad tik Filharmonijos statusas išliktų“, — sakė N. Saimininkienė.
Ministerija poziciją pakeitė
Sausio viduryje N. Saimininkienė žinojo Kultūros ministerijos poziciją: esą jeigu Šiaulių savivaldybė Filharmonijos neimsianti, tai nuo liepos 1 dienos ji pakliūnanti ministerijos globai.
„Bet per kelias savaites pasikeitė Vyriausybės planai ir į Šiaulių apskrities viršininko administraciją atėjo raštas, kad Filharmonija — Šiaulių problema ir Šiauliai ją turi išsispręsti“, — sakė N. Saimininkienė.
„Jeigu miestas Filharmonijai pasakys “ne“, aš turiu dar vieną atsarginį variantą“, — nenuleidžia rankų Filharmonijos vadovė.
POŽIŪRIS: Kultūros skyriaus vedėja Patricija Bielskienė nemato nieko vertingo, kad Šiauliuose išliktų įstaiga su Filharmonijos pavadinimu.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
IŠLIKIMAS: Šiaulių filharmonijos direktorė Nijolė Saimininkienė mano, kad Šiauliai turi išlaikyti, o ne sunaikinti Filharmoniją.
Jono TAMULIO nuotr.