Kovoje su automobilių tarša – reikia naikinti techninę apžiūrą ar atsisakyti senų 'kledarų“?

V. Leščinskienės nuotr.
Aplinkos ministerija numačiusi griežtinti taršių automobilių kontrolę - siūlo patiems gyventojams pranešti apie dūmijančius automobilius, tačiau net policija nesiima spręsti, kaip be prietaisų fiksuoti pažeidimą.
Aplinkos ministerija pasišovė drausti eksploatuoti transporto priemones, iš kurių matyti rūkstantys dūmai. Gyventojai galėtų apie tokias transporto priemones anonimiškai pranešti, o policijos pareigūnai turėtų teisę tokiam automobiliui panaikinti techninės apžiūros galiojimą.

Bando „praslysti“, pildami ir žibalą, ir vandenį

Biržų techninės apžiūros stoties vadovas, kontrolierius, ekspertas Robertas Četvergas sako, kad tiek benzininiai, tiek dyzeliniai automobiliai gali turėti dūmijimo problemų.

„Benzininiams ir katalizatoriai į pabaigą būna, ir zondas nudegęs, o su „dyzeliu“ – vairavimo klaida. Jei važinėja tik po miestą, aukšta pavara, bet mažu greičiu, tai ir susikaupia suodžiai“,- pasakojo R. Četvergas. Pasak jo, vairuotojai, norėdami „praslysti“, prisigalvoja pačių keisčiausių gudrybių, pavyzdžiui, kad dūmas techninės apžiūros metu būtų skaidresnis, pila į degalų baką žibalo.

„Žibalas nepadeda. Yra tokių, kurie ir į kaminą vandens pripila, bet nuo to irgi nė kiek negeriau – bėga vanduo, todėl negali matuoti išmetamųjų dujų“,- kalbėjo pašnekovas.

Apie Aplinkos ministerijos ketinimus pažaboti taršius automobilius, pasak R. Četvergo, kalbama jau seniai, tačiau kaip bus, ar daug tokių automobilių grįš atgal į techninės apžiūros stotį – sunku prognozuoti. „Kad pas mus techninės apžiūros stotyje nebus apgulties. Manau, kad eilės nepailgės. Vairuotojai protingi – jei tik šią įstatymo pataisą priims, mėnuo kitas ir susitvarkys. Galbūt tai paskatins dažniau, reguliariau pasirūpinti savo automobiliu, ne tik likus mėnesiui iki techninės apžiūros“,- mano R. Četvergas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com