„Kosminis“ mokestis už nuotekų išvežimą – gudrus įmonės skolos grąžinimo planas?

V. Leščinskienės nuotr.
Papiliečiai šokiruoti – pradėjus skaičiuoti papildomą mokestį už nuotekų išvežimą (skiltyje įrašyta – reisas), sąskaitos už nuotekų rezervuaro ištuštinimą padidėjo net kelis kartus ir tai gyventojai vadina apiplėšimu vidury baltos dienos.
Papilio miestelio gyventojai – tikri situacijos įkaitai. Nors už lango – XXI amžius, miestelyje dar nėra kanalizacijos, beje, kaip ir daugelyje kaimų ir netgi Biržų miesto namų. Kol rajono valdžia apie nuotekų tinklų įrengimą tuščiai postringauja daugelį metų, žmonės priversti mokėti už nuotekų išvežimą ir piktinasi, kad „Biržų vandenys“ plėšia už šią paslaugą didžiulį mokestį, taip mažindami įmonės skolas.

Mokesčiai neadekvatūs ir nelogiški

Papilietė Ligita, gavusi sąskaitą iš UAB „Biržų vandenys“ už birželio mėnesį suteiktas paslaugas, žiūrėjo į ją ilgai ir negalėjo atsitokėti – įprasta suma padidėjo net kelis kartus.

„Sąskaitoje atsirado papildoma skiltis „reisas“, o joje – fiksuota suma už nuotekų išvežimą net 28 eurai (be PVM). Anksčiau jos nebuvo. Susimokėdavau maždaug šešis eurus už ištrauktą vieną kubinį metrą nuotekų ir tiek. Dabar sąskaitoje matyti, kad vieno kubo nuotekų kaina sumažėjo, tačiau atsirado mokestis už išvežimą. Tokia pat sąskaita atėjo ir mano mamai – ji irgi buvo šokiruota. Kadangi abi gyvename tame pačiame kaime, tai liepos mėnesį bandėme ieškoti kompromiso – prašėme nuotekų išvežėjų, kad į sąskaitą rašytų du kubinius metrus nuotekų (mano ir mamos), kad abi už išvežimą po keliolika eurų „susimestume“. Jie nesutiko ir mums išrašė atskiras sąskaitas, todėl abiems su mama teko mokėti visą kainą. Naujas nuotekų išvežimo mokestis, mano manymu, visiškai neadekvatus. Suprastume, kad jie ištraukia vieną kubinį metrą nuotekų ir važiuoja į Biržus, tačiau kai tuo pačiu reisu sustoja ir nuotekas traukia iš kelių kiemų, mokestį ima atskirą, lyg iš Biržų specialiai važiuotų, tai jau apiplėšimas vidury baltos dienos. Jie tikrai tiek kuro neišnaudoja, kiek iš žmonių lėšų susirenka“,- piktinosi papilietė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/