Koronavirusas parodo tikrą politikų veidą?

Asociatyvi nuotr.
Stengiuosi nebeskaityti didžiųjų portalų, nes nuo negatyvių žinių gyventi jau nebesinori. Žiniasklaida tiesiog persisunkusi negatyvo. Susidaro įspūdis, kad profesoriai, ekspertai ir tiesiog paprasti medikai tiesiog lenktyniauja kas paskelbs baisesnę informaciją ar labiau įbaugins paprastus žmones. Vietoje to, kad racionaliai išaiškinti grėsmes ir apsisaugojimo būdus, kolegos talpina rėkiančias antraštes apie mirtis ir užsikrėtusiųjų skaičių.

Teisingai parašė „Vakarų Ekspreso“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus: „ Pirmiausia skelbiama kiek susirgo ir mirė. Ir tik teksto gale užsimenama, kiek buvo ištirta. Kasdien skaitau ir nieko nesuprantu. Tarkime, ištiria per 4000 ir skelbia, kad susirgo 1600. Ir pateikia naujieną, kaip žinią, kad virusas slopsta. Kitą kartą ištiria per 15 000 ir praneša, kad sergamumas koronavirusu auga, nes išaiškinti 2700 susirgusiųjų. Ir čia pat rėksmingai praneša – sergamumas auga, artėja prie 3 tūkstančių. Visa esmė pavadinime, kad tik kuo labiau išgąsdinti žmones. Jeigu tik toks tikslas, kad visi vienas kito bijotų ir į lauką nosies nekištų, tada klausimų neturiu. Bet norisi bent minimalaus objektyvumo“.

Kodėl negalima skelbti pirmiausia ne kiek susirgo, o kiek ištyrė? Kodėl negalima skelbti, kiek pasveiko? Kalbant apie mirčių kiekį, niekada niekada nenurodė statistiką, kiek Lietuvos gyventojų mirė nuo širdies ligų, vėžio ir t.t. Net iki pandemijos vidutiniškai Lietuvoje mirdavo apie 110 žmonių. Dabar susidaro įspūdis, kad kitų ligų nebeliko. Kokia situacija yra su gripu? Kiek žmonių mirė nuo gripo sukeltų komplikacijų? Beje, viename Latvijos portale skaičiau, kad gruodžio mėnesį kaimyninėje valstybėje nebuvo užfiksuotas nė vienas gripo atvejis. Jei tai tiesa, tai įvyko stebuklas. Tiek metų šis liga kankino žmones ir staiga jos nebeliko?

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Asociatyvi nuotr.