Kompensacijų už šildymą gavėjų gretos didėja

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Brangstant šilumos energijai, šiemet savivaldybė kompensacijoms už šildymą numačiusi išmokėti apie 1 mln. eurų.
Biržų rajono savivaldybei iš Valstybės biudžeto šiais metais papildomai skirta 632,9 tūkst. eurų kompensacijoms už būsto šildymą. Planuojama, kad šiemet kompensacijoms už būsto šildymą Biržų rajono gyventojams reikės maždaug 1 mln. eurų, o socialinėms pašalpoms – daugiau nei 1,5 mln. eurų.

Pernai metais kompensacijoms už šildymą savivaldybė išmokėjo apie 600 tūkst. eurų, o socialinėms pašalpoms – 1,7 mln. eurų. Pasak savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Kęstučio Knizikevičiaus, kompensacijoms už būsto šildymą kasmet prireikia daugiau pinigų dėl to, kad žymiai išaugo šilumos kainos ir pasikeitė kompensacijų skyrimo tvarka pandemijos metu.

“Prašymų mokėti kompensacijas už šildymą pastaruoju metu gauname vis daugiau. Tam įtakos turi padidėjusios šilumos kainos ir tai, kad esant ekstremaliai situacijai, nėra skaičiuojamas asmens ar šeimos turtas. Todėl kompensacijos kreipiasi daugiau žmonių, gaunančių mažesnes pajamas“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė K. Knizikevičius.

Papildomi pinigai savivaldybei skirti pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamą programą. Pagal 2013 metais patvirtintą fiksuotą sumą, Biržų rajono savivaldybei kompensacijoms už šildymą bei socialinėms pašalpoms kasmet skiriama po daugiau nei 2,5 mln. eurų.

Susijusios naujienos