Komisija tęs korupcijos paieškas

Komisija tęs korupcijos paieškas

Komisija tęs korupcijos paieškas

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Korupcijos prevencijos komisija Tarybai pristatė tyrimą, atliktą „Šiaulių krašto“ publikacijos „Provincijos oligarchai ima milijonus“, išspausdintą praėjusių metų rugsėjo 20 dieną, pagrindu.

Algimantas BRIKAS

brikas@skrastas.lt

Straipsnis

Šiame straipsnyje rašoma, kad daugelyje objektų darbuojasi UAB „Medingė“, kurios vienas iš savininkų yra „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys, dabartinis Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius, kelių kadencijų rajono Tarybos narys Kęstutis Lukšas. Jis yra vienas iš akcininkų, ilgai dirbo bendrovės vadovu.

Vienos bendrovės vadovė „Šiaulių kraštui“ teigė, kad ne kartą buvo bandyta dalyvauti skelbiamuose Šiaulių rajono viešuosiuose konkursuose. Ten visą laiką būna surašytos tokios specifinės sąlygos, kad jas nepavyksta įveikti.

O „Medingė“ rajone – dirba.

Laimėti konkursai už 19,2 milijono litų

Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Korupcijos prevencijos komisijos išvadas Tarybos posėdyje pristatė jos pirmininkas Alfredas Jonuška ("Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai").

Komisija nagrinėjo 2002-2011 metų laikotarpį.

Ji nustatė, kad 2002 ir 2003 metais konkursų statybos darbams pirkti nebuvo paskelbta, o skelbtuose 2004 ir 2005 metais „Medingė“ nedalyvavo.

2006-aisiais „Medingė“ laimėjo du konkursus iš trijų, kuriuose dalyvavo. Ji įgijo teisę atlikti Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos statybos ir rekonstrukcijos darbus, įrengiant technologijų mokomąjį centrą už 578,9 tūkstančio litų, ir Kužių vidurinės mokyklos rekonstrukciją – už 2 milijonus 503 tūkstančius.

„Medingė“ ir bendrovė „Sabonio klubas ir partneriai“ 2007-aisiais drauge laimėjo konkursą už 935 tūkstančius litų.

Dar kitais metais laimėti du iš trijų konkursų, kuriuose dalyvauta. „Medingė“ Kuršėnuose rekonstravo Lauryno Ivinskio gimnazijos pastatą už 736 tūkst. Lt ir, drauge su „Devalokos“, „Folistos“ ir „Rempijaus“ bendrovėmis, – Kultūros centro pastatą už 7 milijonus 778 tūkst. Lt.

2009 metais laimėjo vieną iš dviejų konkursų – drauge su trim tomis pačiomis bendrovėmis tobulino Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos energetines sistemas.

2010-aisiais tų pačių bendrovių grupė laimėjo abu konkursus, kuriuose dalyvavo. Rekonstravo Kuršėnų meno mokyklą už 3 mln. 36 tūkst Lt ir Šiaulių rajono pedagoginės psichologinės tarnybos patalpas – maždaug už milijoną litų.

Pernai iki spalio mėnesio „Medingė“ dalyvavo viename konkurse, bet nelaimėjo.

Korupcijos prevencijos komisija nustatė, kad 2002-2011 metais „Medingė“ dalyvavo dvylikoje iš 50-ties Šiaulių rajono savivaldybės skelbtų konkursų. Aštuonis konkursus laimėjo, tris iš jų – kaip viena iš ūkio subjektų grupės narių, sandorių suma – 19,2 mln. Lt.

Visos UAB „Medingė“ akcijos priklauso dviem akcininkams. Komisijos paklaustas dėl bendrovės akcijų, keičiantis jo statusui įmonėje, K. Lukšas atsakė, kad jis „deklaruoja šeimos turtą ir tos akcijos yra jo šeimos deklaracijoje“.

„Medingės“ partnerės „Folista“, „Rempijus“ ir „Devaloka“ yra partijos „Tvarka ir teisingumas“ aukotojų sąraše.

Pavaldinės turi kitą nuomonę

Korupcijos prevencijos komisija nusprendė rajono Tarybai siūlyti surinktą medžiagą perduoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Komisijos pirmininko A. Jonuškos teigimu, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos svarstytose medžiagose rajono komisijos svarstomam atvejui nerasta atitikmens.

„Mes tikra nekonstatuojame, kad matome pažeidimą, bet mes matome tikimybę ir, be abejo, reikėtų, kad giliau šitą dalyką panagrinėtų ir išsiaiškintų“, – A. Jonuška mano, kad tai geriausiai galėtų padaryti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

K. Lukšas teigė deklaravęs viską, ką reikia, nieko neslepiąs ir pasiliekąs teisę gintis visomis teisinėmis priemonėmis.

Du iš penkių komisijos narių jos išvadai nepritarė. Administracijos direktoriaus K. Lukšo pavaldinės, Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Mitkienė ir Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Vitalija Lisinskienė, pateikė atskirąją nuomonę.

R. Mitkienės įsitikinimu, „Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimo direktoriaus veikloje nebuvo“. O medžiagą atitinkamoms institucijoms, kad jos tęstų tyrimą, galinti perduoti pati komisija.

Tarybos nariai sakė neturėję galimybės įsigilinti į komisijos medžiagą, todėl negalį spręsti dėl jos.

Taryba nusprendė, kad pati Korupcijos prevencijos komisija turi tęsti tyrimą.

Posėdyje taip pat pabrėžta, kad Savivaldybės administracijos darbuotojai neturėtų tapti Korupcijos prevencijos komisijos nariais

Autoriaus nuotr.

ĮSTATYMAS: Savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Lukša teigė nepažeidęs įstatymų.

TYRIMAS: Korupcijos prevencijos komisijos pirmininkas Alfredas Jonuška siūlė tyrimą tęsti aukštesniame lygmenyje.