Kolumbariumas Biržuose: idėja palaidota stalčiuje, įkainota didžiuliais pinigais

Asociatyv. nuotr.
Prieš 5 me­tus bu­vo pa­reng­tas tech­ni­nis ko­lum­ba­riu­mo pro­jek­tas, pa­gal ku­rį nau­jo­sio­se Bir­žų ka­pi­nė­se nu­ma­ty­ta įreng­ti 40 ni­šų urnoms.
Laidojimo būdas velionį kremuojant Lietuvoje pasirenkamas vis dažniau. Dėl patogumo, kainos ir svarbiausia – laiko taupymo Lietuvoje auga ir kolumbariumų poreikis. Dauguma didžiųjų šalies miestų kolumbariumus turi, o Biržuose jo dar nėra. Projektas kolumbariumui įrengti buvo parengtas prieš 5 metus, bet taip ir liko dūlėti stalčiuje – lėšų jam įgyvendinti savivaldybė vis neranda.

Vertina dėl praktiškumo

Biržietės Onos nuomone, kad kolumbariumas yra itin reikalingas.

„Įdomu, ar pas mus jis kada nors atsiras? Dauguma yra išvykę į užsienį, tad prižiūrėti artimųjų kapų negali, turi samdyti darbininkus, kad juos sutvarkytų. Dabar žmonės vis labiau renkasi palaikus kremuoti“,−kalbėjo senjorė.

Biržų laidojimo paslaugų centro „Ilgesys“ direktorius Bronius Jankauskas pastebėjo, kad žmonės dažnai domisi kolumbariumais. O kol tokio dalyko Biržuose nėra, kremuotus artimųjų palaikus žmonės kapinėse laidoja kitokiu būdu negu tikrame kolumbariume – įkasa juos į žemę išbetonuotose kapavietėse.

„Manau, kad kolumbariumas Biržuose yra reikalingas, nes kremavimas šalyje populiarėja. Gyvenimo ritmas spartėja, daug žmonių gyvena užsienyje ir negali skirti laiko kapų priežiūrai. Taip sutaupoma ir pinigų, ir laiko. Paprastai įprastos kapavietės įrengimas kainuoja mažiausiai tūkstantį eurų, o jos nuolatinė priežiūra irgi nemažai atsieina. Nišos kolumbariume kaina beveik perpus mažesnė. Jie ir praktiškesni – neužima daug vietos ir nereikalauja nuolatinės priežiūros“, − „Biržiečių žodžiui“ sakė B. Jankauskas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/