Kolektyvinės apsaugos pastatai jau paruošti ekstremaliai situacijai

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų r. savivaldybėje paruošta 19 kolektyvinės apsaugos pastatų, kuriuose karo ar ekstremalios situacijos atveju sutilptų 8290 žmonių. Dauguma iš jų – rajono ugdymo įstaigos.
Nors Biržų rajono savivaldybė nėra padidintos rizikos zonoje, kolektyvinės apsaugos pastatų rūsiai, esant karo grėsmei ar ekstremaliajai situacijai, yra paruošti.

Kolektyvinės apsaugos pastatų rajone yra 19, juose gali sutilpti 8290 asmenų. Laikinajam prieglobsčiui paruoštos: Biržų Kaštonų, „Atžalyno“, „Aušros“ pagr. mokyklos, „Saulės“ gimnazija, lopšeliai-darželiai „Genys“ ir „Rugelis“, Germaniškio ir Kratiškių mokyklos – daugiafunkciai centrai, Nemunėlio Radviliškio, Pabiržės, Papilio, Medeikių pagrindinės mokyklos, Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinė mokykla, Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centras, Biržų technologijų ir verslo mokymo centras ir jo Vabalninko skyrius, Biržų kultūros centras ir jo Vabalninko bei Nausėdžių skyriai. Kolektyvinės apsaugos statiniai gali būti greitai pritaikomi laikinam gyventojų prieglobsčiui saugantis nuo žalingo aplinkos poveikio bei evakuotų gyventojų apsaugai ekstremaliųjų situacijų ar karo metu. Juose būtų teikiamos gyvybiškai būtinos paslaugos: aprūpinama maistu, geriamuoju vandeniu, vaistais, higienos reikmenimis, švariais drabužiais. Tokie pastatai pažymėti mėlyno trikampio oranžiniame fone ženklu.