Kokių įrankių gali prisireikti namuose?

Turbūt visi esame susidūrę su situacija, kada reikia kažką namuose paremontuoti ar sutaisyti, bet neturime tinkamo įrankio, tinkamos atsuktuvo galvutės ir panašiai. Tokios situacijos yra žmogiškos ir nuo jų nesame apsaugoti nė vienas. Tačiau kai kada nesklandumų galima išvengti. Tereikia namuose turėti visus įrankius, kurių gali prireikti. Aišku, kiekvienai gyvenimo situacijai įrankio nerasime, bet bent jau esminius prietaisus turėti galima. Pasižiūrėkime į tai, kaip įrankiai varle.lt parduotuvėje suskirstyti ir pažiūrėkime, kokių iš jų gali prisireikti namuose bei būtų verta juos turėti?

Elektrinis daugiafunkcis grąžtas

Grąžtas yra beveik visuose darbuose naudingas ir labai daug kur pritaikomas įrankis. Ypač kada dirbama su mediena arba norima, kažką pakabinti, pakelti, reikalingas grąžtas. Grąžtai arba gręžtuvai gali būti kelių rūšių:

• Elektriniai gręžtuvai;

• Elektriniai gręžtuvai ir perforatoriai;

• Stacionarūs gręžtuvai;

• Elektriniai gręžtuvai su suktuvu.

Koks tinkamiausias jums? Priklauso nuo situacijos. Tikriausiai namuose atliekamiems darbams nepatogus bus stacionarus įrankis, o dažniausiai naudotumėte elektrinį gręžtuvą su suktuvu.

Diskinis pjūklas

Jeigu planuojate atlikti nemenką remontą arba turite namus, su didele aplinkine teritorija, diskinis pjūklas yra gana naudingas pirkinys. Su juo galėsite atpjauti reikiamas medžio ar kitos medžiagos dalis ir tiksliau įgyvendinti pačias įvairiausias užduotis.

Jeigu prakalbome apie pjūklus, jų gali būti ir kitokių tipų, ne tik diskiniai. Verta paminėti:

• Elektrinius tiesinius pjūklus;

• Elektrinius siaurapjūklius;

• Įvairius elektrinius pjūklus (į juos įeina visi, kitokių tipų pjūklai);

• Pjovimo staklės.

Daugifunkcinis įrankis

Daugiafunkciniai arba multifunkciniai įrankiai yra išeitis iš daugybės keblių situacijų. Vietoje to, kad atliktų tik vieną darbą, šie prietaisai gali padėti atlikti daugelį remonto ir konstrukcinių darbų. Keičiamos galvutės, antgaliai ir kitos dalys leidžia naudoti elektros energiją taip, kaip tik norisi naudotojui. Nors tokie įrankiai niekada neatstos tiksliai kažkuriai užduočiai skirto aparato (pvz., grąžto), bet, nepaisant to, tai vis tiek yra sprendimas.

Oblius

Ypač, jeigu tenka daug dirbti su medžiu, oblius atsiperka labai greitai. Mechaninis įrankis nėra toks preciziškas, tikslus ir galingas, todėl darbas rankomis užtrunka ilgiau, labiau vargina ir greičiau nusibosta. Elektriniai obliai būna 400–1000W galingumo ir obliuoja be galo tiksliai. Bosch, DeWalt, Makita ir kitų gamintojų elektriniai obliai visada atras vietą dirbtuvėse, garaže ar pašiūrėje. Jeigu namo projektas nėra baigtas, planuojate ateityje pastatyti pirtį, namelį medyje vaikams ar kitaip tobulinti būsto išvaizdą, elektrinis oblius, o gal ir obliavimo staklės tikrai pasiteisins.

Elektrinė šlifavimo mašina

Dar „bulgarke“ vadinama kampinė šlifuoklė turi be galo didelę naudą. Norint susiremontuoti automobilį, gali neišvengiamai tekti šlifuoti. Taip pat ir darant apdailos darbus, kampinė šlifuoklė pasiteisina, kaip itin naudingas įrankis. Jų būna įvairiausių tipų, todėl teks rinktis iš:

• Paprastų kampinių šlifuoklių;

• Juostinių šlifuoklių;

• Vibracinių šlifuoklių;

• Tiesinių šlifuoklių;

• Elektrinių poliruoklių bei kitokio tipo šlifuoklių.

Užs. Nr. 458255