Kokie yra breketų privalumai be tiesių dantų?

Šiandien vis daugiau žmonių renkasi gydymą breketais. Akivaizdžiausias breketų nešiojimo privalumas - tai galimybė sukurti gražią šypseną. Puikiai atrodanti šypsena gali padaryti stebuklus savigarbai, o tai yra didžiulė nauda tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

Odontologijos klinika Papadent, mes specializuojamės šypsenų kūrime ir mums tai patinka! Tačiau estetika nėra vienintelė priežastis, dėl kurios turėtumėte taisyti netinkamus dantis. Yra daugybė kitų breketų nešiojimo privalumų, kurie nėra kosmetinio pobūdžio. Sudarėme šiuos patarimus, kuriuose apžvelgsime keletą iš jų. Prieš tai turime pateikti keletą bendrųjų breketų pagrindų.

Breketų pagrindai

Tradicinius breketus sudaro metaliniai breketai, tvirtinami prie dantų ir surišami vielutėmis bei mažomis gumytėmis. Jie veikia šiek tiek spaudžiant tam tikra kryptimi ir palaipsniui perkeliant dantis į teisingą padėtį. Dantis veikiantis spaudimas taip pat padeda formuoti žandikaulio liniją.

Breketų privalumai

Breketai dantų tiesinimui gali būti naudingi siekiant ištaisyti daugybę dantų problemų, pvz:

● Dantų persidengimą ar suspaudimą

● Kramtymo sunkumai

● Neteisingai sustyguoti dantys arba žandikauliai

● Per dideli atstumai tarp dantų

● Per didelis dantų nusidėvėjimas

Toliau pateikiami kai kurie mažiau žinomi breketų privalumai:

Geresnė burnos sveikata

Kruopštus dantų valymas šepetėliu ir tarpdančių siūlu turėtų būti įprasta kasdienės higienos rutinos dalis, tačiau tai gali būti sunkiau padaryti, kai dantys yra kreivi, suspausti ar persidengiantys. Tai sudaro palankias sąlygas apnašoms kauptis ir bakterijoms veistis. Kai apnašoms ir bakterijoms burnoje leidžiama nekontroliuojamai veistis, jos gali sukelti šias problemas:

● Blogas burnos kvapas

● Dantų ėduonis

● Dantenų ligos

● Ėduonis

● Gingivitas

Breketai gali atstatyti dantis į taisyklingą padėtį, sumažinti per didelį sąkandį ir kreivus dantis. Tai palengvina dantų higieną ir padeda išvengti nesveikų dantų ir dantenų.

Geresnė bendra sveikata

Turint perstumtus ar kreivus dantis padidėja dantenų ligų rizika. Jei žmogus vis dėlto serga dantenų liga, bakterijos gali patekti į kraują ir sukelti uždegimą bei antrines infekcijas. Be to, dėl neteisingai sustyguotų dantų gali būti sunku kramtyti ir kramtyti maistą, o tai gali neigiamai paveikti bendrą sveikatą ir mitybą.

Geresnis kramtymas

Dėl nesuderintų dantų ir žandikaulių gali būti sunku tinkamai kramtyti ir kramtyti maistą. Ilgesnį laiką tai patiriant, dantys gali susidėvėti. Besitęsiant šiai problemai, gali pradėti silpnėti žandikaulių raumenys. Toks žandikaulių susilpnėjimas gali lemti skausmingą kramtymą ir dar labiau paaštrinti problemą.

Geresnis virškinimas

Dėl dantų ar žandikaulių skausmo kramtyti skausminga, todėl žmonės gali vengti tam tikrų sveikų maisto produktų. Šis negalėjimas tinkamai kramtyti taip pat gali turėti žalingą poveikį virškinimo sistemai. Dantys atlieka svarbų vaidmenį virškinimo procese, kuris prasideda, kai dantys pradeda malti maistą. Netinkamai sustyguoti dantys labai trukdo tinkamai sukramtyti maistą, todėl maistas ilgiau keliauja per virškinimo sistemą.

Geresnė kaulų struktūra

Netinkamai išsidėstę dantys ir žandikaulio problemos dažnai eina koja kojon. Dantų akmenų ir apnašų sankaupos tarp netaisyklingai išsidėsčiusių dantų ir palei dantenų liniją gali susilpninti žandikaulio kaulus. Tai gali sukelti dantenų patinimą, kraujavimą ir dantų atsiklijavimą. Jei dantis iškrenta, dantenos gali dar labiau suirti. Tas pats gali atsitikti, kai tarp dantų yra pastebimi tarpai arba tarpai. Pernelyg didelis spaudimas žandikaulio kaului dėl netinkamo dantų išsidėstymo taip pat gali sukelti panašaus lygio kaulo eroziją, kuri gali turėti šių padarinių:

● Skausmingas kramtymas

● Galvos skausmai

● Žandikaulio traškėjimas ir (arba) skausmas

● Miego sutrikimai

● Būsima žandikaulio korekcijos operacija

● Ortodontinis gydymas tinkamai sureguliuoja dantis ir žandikaulius ir pašalina šias problemas.


Užs. 10142