Kokie kedai tau tinka?

Atrodytų, kad lengva suprasti, kada batų pora puikiai tinka, tačiau tai ne visada taip paprasta. Dydis svarbus visų tipų avalynei. Tačiau jis ypač svarbus visų tipų sportbačiams, nes jie sukurti nuolatiniam judėjimui.

Taigi, kaip turėtų tikti kedai sportbačiai? Į šį klausimą atsako batukaitau.lt avalynės profesionalai ir pateikia naudingų patarimų, kaip nustatyti, ar tinkamai tinka įvairių tipų sportbačiai ir vaikščiojimo bateliai moterims ir vyrams.

Kedų tinkamumas

Netinkamai prigludusi avalynė gali sukelti ne tik pėdų pūsles, bet ir įvairias kitas pėdų problemas, nuospaudas, įaugusius kojų nagus ir bendrą diskomfortą. Dėl netinkamo dydžio gali atsirasti blauzdos įplyšimų, lygiavos problemų ir per didelė pronacija, kuri dažnai sukelia stiprų kulno skausmą - plantarinį fascitą arba Achilo sausgyslės uždegimą.

Šios pėdų ligos gali labai varginti, kartais neleidžiančios pėdoms jausti jokio svorio. Nereikia nė sakyti, kad per ilgi, platūs ar siauri batai gali sukelti rimtų pėdų bėdų.¹ Tinkamai parinkti teniso batelius nėra raketų mokslas, tačiau reikia nepamiršti keleto dalykų.

Tinkamai prigludę sportbačiai:

● prigludę, bet ne per daug prigludę

● būtų laisvos vietos jūsų kojų pirštams

● nespaustų kojų nagų

● patogiai prilaikytų kulną

● neslystų aplink kulną ar kitas pėdos vietas

● turi būti pakankamai platūs, kad tilptų į jūsų pėdos plotį, bet nebūtų per daug vietos

Dauguma sportbačių, ypač aktyvaus stiliaus, skirti avėti su kojinėmis. Dėl šios priežasties visada matuokitės sportbačius mūvėdami kojines. Tas pats pasakytina ir apie laisvalaikio sportbačius, nebent jie skirti avėti basomis. Be to, nepamirškite, kad ne visos kojinės yra vienodos. Jei planuojate dėvėti porą su storomis sportinėmis kojinėmis, bandydami jas su suknelinėmis, permatomomis ar kitokiomis plonomis kojinėmis, jų nesimatuosite.

Be to, jei prie sportbačių nešiojate ortopedinius vidpadžius, būtinai juos įsidėkite prieš juos matuodamiesi. Įdėklai gali būti dedami ant padų arba vietoj esamų vidpadžių.

Pirštų testas

Įsispiriate į sportinių batelių porą ir jie gerai jaučiasi ant kojų - nei per laisvi, nei per ankšti.² Bet kaip žinoti, ar jie tinka? Padėti gali pirštų testas.

kedai1

Apsiavę batus, vieną pirštą padėkite tarp kulno ir kulno užkulnio (batų galinės dalies). Idealiu atveju jis turi lengvai slysti, bet jaustis gana prigludęs. Jei negalite įkišti rodomojo piršto arba turite jį įkišti jėga, sportbačiai tikriausiai yra per maži. Jei už kulno be vargo galite įkišti du ar tris pirštus, jie yra per dideli.

Bėgimo bateliai

Bėgimas yra viena gryniausių ir populiariausių fizinio aktyvumo formų. Be tinkamos įrangos įsigijimo, jis nekainuoja jokių pinigų. Ir, jei leidžia oro sąlygos, galite tai daryti bet kur ir bet kada.

Atsižvelgiant į tai, kiekvienam bėgikui reikia ne tik tinkamos, bet ir tinkamai pritaikytos avalynės. Kaip turi tikti bėgimo bateliai? Vadovaudamiesi aukščiau pateiktomis bėgimo batelių pritaikymo gairėmis, galite pradėti nuo to, tačiau turime dar keletą patarimų, kaip nustatyti tinkamą dydį.

Neužmirškite, kad reikia nepastebėti laisvos vietos

Kai kalbama apie bėgimo batelius, labai svarbu, kad būtų laisvos rankos. Kai bėgate takeliais arba daužote šaligatvį, kiekvieno žingsnio metu jūsų kojų pirštai patiria didelį smūgį.³ Neturėdami erdvės judėti, jie negali veiksmingai absorbuoti šio smūgio. Dėl to gali nukentėti pėdos, kulkšnys, blauzdos ir klubai.

Kaip minėjome, dauguma batų turėtų būti nuo 1 iki 1,5 cm ilgesni už jūsų pėdas, tačiau bėgiojantieji gali labiau linkti į 1,5 cm papildomą erdvę. Pirštų testas gali parodyti, ar turite pakankamai vietos. Jei negalite užkišti rodomojo piršto už kulno, bėgimo bateliai tikrai per ankšti.

Nykščio taisyklė

Dar vienas triukas, padedantis sužinoti, ar bėgimo bateliai tinka tinkamai, yra nykščiu prispausti batų priekinę dalį prie pat ilgiausio kojos piršto galo. Stovint ar pritūpus tarp ilgiausio kojos piršto ir bato priekinės dalies turėtų būti 0,35-0,5 colio tarpas (arba maždaug nykščio pločio).

Štai čia ir atsiranda laisvos vietos. Bėgimo batelių kojų pirštų dėžutėse turėtų būti pakankamai vietos, kad galėtumėte judinti kojų pirštus atsistoję.

Ar turėtumėte padidinti dydį?

Per dideli bėgimo bateliai gali sukelti pėdų problemų, tačiau dažnai pasitaikanti klaida - ankšti bėgimo bateliai. Kad išvengtų šios problemos, daugelis bėgikų renkasi pusę dydžio didesnius batelius nei įprastai dėvi.

Taip užtikrinama, kad kojų pirštams liks daug vietos, todėl pėdos galės tinkamai amortizuoti smūgius. O kadangi vieno pusės dydžio skirtumas paprastai būna tik 0,13-0,25 colio, rizika įsigyti per didelius bėgimo batelius yra nedidelė.

Tačiau tai iš tiesų priklauso nuo prekės ženklo. Jei renkatės pažįstamo prekės ženklo bėgimo batelius, gali būti gera idėja pasirinkti didesnį dydį. Kita vertus, jei renkatės naujos kompanijos batelius, galbūt pirmiausia norėsite juos pasimatuoti batų parduotuvėje. Kitu atveju galite atidžiai išmatuoti pėdas ir palyginti savo išmatavimus su prekės ženklo dydžių lentele.

Užs. 8290