Kojos trauma virto nosies lūžiu – nepastabumas ar abejingumas?

Skaitytojos nuotr.
„Vaikui uždėjo gipso longetę, kiekvieną dieną turime perrišti, nes yra žaizda, o kas negerai su koja taip ir nepasakė“, – guodėsi traumą patyrusio berniuko mama.
Ar gali taip būti, kad į gydytojus dėl kojos traumos atvykęs pacientas išvyksta su diagnoze, jog lūžo nosis? Pasirodo, jog Biržų ligoninėje viskas įmanoma. Biržietė Asta G. pasakojo, kad sūnus patyrė kojos traumą, tačiau po gydytojo konsultacijos portale e.sveikata buvo įrašyta diagnozė, kad lūžo... nosis. Dėl šio įrašo berniuko mama negali kreiptis į aukštesnio lygio gydymo įstaigas, nes diagnozė neatitinka tikrovės.

Susižalojo važiuodamas paspirtuku

Berniuko mama pasakojo, kad praėjusią savaitę, trečiadienį, sūnus paspirtuku važiavo į mokyklą, bet kelionė baigėsi nesėkmingai: „Nuslydo koja nuo paspirtuko ir palindo po juo, tada kreipėmės į medikus“.

Biržų ligoninėje buvo suteikta pirmoji pagalba, padaryta rentgeno nuotrauka, kurioje medikai kaulų lūžių nematė. Pacientą apžiūrėjęs gydytojas įrašė diagnozę, kad... lūžo nosis.

Tvarstė koją, bet kalbėjo apie nosį

„Niekaip nesupratau, kodėl apžiūrintis medikas kalbėjo apie nosį, jei vaikui sužalota koja? Sakau, mums koja, daktare, ne nosis... Uždėjo ant kojos gipso longetę... Kiekvieną dieną turime perrišti, nes yra žaizda“, – kalbėjo berniuko mama.

Pasak moters, iš galvos neišėjo mediko kalbos apie mažojo paciento nosį, tad grįžusi namo, ji nusprendė pažiūrėti įrašą e.sveikata sistemoje. Kaip teigia pašnekovė, medicininio vaizdo aprašyme savo akimis negalėjo patikėti – nors vaikui padaryta kairės kojos rentgenograma, kurioje kaulų pakitimų nematyti, tačiau pagrindinė diagnozė – nosies kaulo lūžis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com