„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Kainos parduotuvėse auga, kaip ant mielių, o kaimo bibliotekininkių algos – mažinamos. Aiškinama, kad tokio sprendimo imtasi, nes sumažėjo gyventojų skaičius.
Nuo gegužės 1 dienos Kirdonių, Pasvaliečių, Meilūnų, Parovėjos ir Nausėdžių bibliotekose bus mažinami etatai. Taip nuspręsta dar po praėjusiais metais atlikto planinio audito Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešojoje bibliotekoje. Auditą atliko Biržų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba.

Sumažėjo gyventojų skaičius, sumažėjo ir etatai

Pasak Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorės Vilmantės Vorienės, toks sprendimas – mažinti būtent šių filialų bibliotekininkių etatus – priimtas dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus.

„Gyventojai yra mūsų darbdaviai. Deja, visuomenė sensta, gyventojų skaičius mažėja, o nuo jo skaičiaus priklauso ir bibliotekininkų darbo krūvis, taip nustatyta Kultūros ministerijos. Pavyzdžiui, vien Kirdonių mikrorajone iš daugiau nei 800 gyventojų, beliko 650“,- aiškino V. Vorienė.

Pasiūlė alternatyvą, bet ji... patiko ne visiems

Anot direktorės, minėtų padalinių bibliotekininkėms vidutiniškai bus sumažinama po ketvirtį, t.y. po 0,25 etato. Didžiausi pokyčiai palies Meilūnų kaimo filialą – jame dirbanti bibliotekininkė praras net pusę etato.

Kyla natūralus klausimas – kai viskas brangsta, o algos mažėja, kaip žmonėms išgyventi? V. Vorienės teigimu, bibliotekininkėms, kad „susirinktų“ visą darbo krūvį, buvo pasiūlyta važinėti dirbti į biblioteką Biržuose. Vienos sutiko apsvarstyti tokį siūlymą, o kitos iškart atsisakė. „Važinėjimo į darbą ir iš jo išlaidų niekas nepadengia. Ta pati knygnešystės paslauga irgi nėra kompensuojama“,- sakė V. Vorienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/