Kodėl nereikėtų iškart išmesti senų įrankių ir prietaisų?

Tikriausiai bent kartą esate susidūrę su situacija, kuomet prireikus tam tikro prietaiso ar įrankio, pasirodo, jog jis nebeatlieka savo funkcijos taip, kaip turėtų ar norėtųsi. Labai didelei daliai žmonių iš karto nusvyra rankos ir atrodo, kad įrankis jau nebepataisomai sugedo. Ne paslaptis, jog visa tai tikrai kelia stresą, tad pirmas sprendimas, kuris kyla mūsų galvoje – kuo greičiau atsikratyti senuoju daiktu ir jį pakeisti nauju. Nors toks planas tikrai visuomet suveiks, visgi nereikėtų iškart išmesti tokių prietaisų ar įrankių. Taip yra dėl to, nes neretai juos dar galima prikelti antram gyvenimui. Vos minimalus pakeitimas gali akivaizdžiai pagerinti situaciją. Tokiu būdu jūs galite ne tik vėl džiaugtis savo įrankiu, bet ir taip pat nemažai sutaupyti. Šiame straipsnyje pasiūlysime keletą jums naudingų būdų, ką dar galite išbandyti, įrankiui ar prietaisui sugedus arba jam tiesiog tapus nebereikalingu jūsų namuose.

Pakeiskite akumuliatorių

Iš tiesų, jei manote, jog jūsų akumuliatorinis įrankis amžiams sugedo ir laikas su juo atsisveikinti, tai nebūtinai yra tiesa. Dažnai šio tipo prietaisams užtenka tiesiog pakeisti akumuliatorių ir jie vėl ims veikti kuo puikiausiai. Žinoma, neretai galima išgirsti nuomonių, jog keisti akumuliatorių – tiesiog neapsimoka, tačiau iš tikrųjų visa tai įprastai atsieis daug pigiau nei naujo prietaiso įsigijimas. Pagalvokite, jei nuspręstumėte pirkti benzininį įrankį, jam papildomai reikės kuro, tepalo ir greičiausiai techninio aptarnavimo – viską sudėjus, tai tikrai kainuos daug brangiau nei akumuliatoriaus pakeitimas. Taip pat turėkite omenyje, jog akumuliatoriniams prietaisams specialios ir ypatingos priežiūros nereikia, o akumuliatorių pakeisti tikrai nesunkiai galima ir pačiam.

Nenaudojamus įrankius atiduokite

Dar vienas pasiūlymas, ką daryti su tais įrankiais ir prietaisais, kurių žinote, jog tikrai nebenaudosite ir kurių nebeprireiks – atiduokite juos kažkam, kam jų vis dar reikia. Tai gali būti giminės, draugai, kolegos ar visai nepažįstami žmonės. Dabar apstu įvairių grupių socialiniuose tinkluose ar kitų internetinių puslapių, kuriuose užtenka tiesiog įdėti pranešimą, jog dovanojate tam tikrą daiktą. Susidomėjęs žmogus su jumis susisieks ir patogioje vietoje atsiims jūsų atiduodamą įrankį ar prietaisą. Viskas itin paprasta ir galbūt žinoma, tačiau tikrai ne kiekvienas taiko šią praktiką savo namuose. Turėkite omenyje, jog taip nebenaudojamiems daiktams suteikiate antrą gyvenimą ir prisidedate prie tvarumo. Be abejo, šis būdas greičiausiai netiks sugedusiems prietaisams ar įrankiams, nebent kažkam bus reikalingos tam tikros, dar geros to prietaiso dalys. Kaip bebūtų, dabar dauguma žmonių turi tiek daug įrankių, kad dirbtuvėse ar garaže galima jausti tikrą perteklių. Užuot nustūmus nebenaudojamus įrankius užmarštin ar išmetus kiek pasenusius, pagalvokite apie tai, kad jie kažkam gal dar pravers...

Imkitės remonto darbų

Jau galėjote suprasti, kad būna ir tokių situacijų, kuomet sugenda tik viena prietaiso dalis. Nors tuomet gali atrodyti, jog jo išgelbėti neįmanoma ir jį galima nebent tik išrinkti detalėmis, nieko panašaus! Labai dažnai ta viena dalis gali būti pakeičiama į naują ir taip įrankiai bei prietaisai tampa vėl naudingi mums ir mūsų namams. Be abejo, kartais tam tikros, konkrečios detalės ar dalies pakeitimas gali būti gana sudėtingas procesas, tad jei nenorite tuo užsiimti patys, galite įrankį ar prietaisą pristatyti šios srities specialistams, kurie tiksliai nustatys problemą ir ją akimirksniu išspręs. Net ir tuomet, kai remontą patikėsite specialistams, visa tai atsipirks, kadangi prietaisu galėsite be jokio vargo naudotis vėl, be jokio galvos skausmo. Ne paslaptis, kad smagiausia viską sutvarkyti savomis rankomis. Tie, kurie nori įrankį sutaisyti, daugybę patarimų ir įžvalgių bei profesionalių instrukcinio pobūdžio vaizdelių gali rasti internete.

Pagaląskite

Greičiausiai vienas paprasčiausių darbų, kurį daugelis vis dar pamiršta, yra įrankių galandimas. Jei turite peilį, obliaus geležtę, kaltą ar kitą įrankį su ašmenimis ir jaučiate, jog jis nebeatlieka savo funkcijos kaip turėtų, nebėra toks aštrus, tuomet viskas, ko jums gali prireikti, norint jam sugrąžinti aštrumą, tiesiog jį pagaląsti. Tokiam tikslui yra reikalingas galąstuvas, kuris leis pačiam nesunkiai pagaląsti norimus įrankius. Tiesa, reiktų paminėti, jog jei įrankis yra labai atšipęs, o jo ašmenys išdaužyti, jį vėl paversti naudojamu gali tik itin patyręs meistras. Dėl šios priežasties įrankius reiktų galąsti reguliariai tam, kad būtų galima tai pasidaryti visiškai pačiam. Toolsta.lt peilių galąstuvai pasižymi puikia kokybe, tad jei dar neturite vieno iš jų, būtinai užsukite pasižvalgyti.

Tikimės, jog visi šie patarimai padės visai kitaip pažiūrėti į tas situacijas, kuomet prietaisai sugenda ar tampa nebereikalingi. Lengviausias kelias - pakeisti juos naujais, tačiau neretai daug naudingesnis tiek jums, tiek ir jūsų piniginei yra įdėti šiek tiek pastangų ir turimus įrankius prikelti naujam gyvenimui.

Užs. 9015