Kodėl darbo vietos aplinka yra svarbi?

Įprastai žmogus didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia namuose ir darbo vietoje, todėl darbo vietos aplinka yra ne ką mažiau svarbesnė nei namų. Šią aplinką įmonės darbuotojai gali suvokti kaip emociškai palankią arba emociškai nepalankią. Iš tiesų, darbo vietos atmosfera turi didžiulę įtaką žmonių santykiams, bendradarbiavimui, motyvacijai ir komandiniams ryšiams, todėl neįmanoma paneigti jos svarbos.

Dažnu atveju darbo vieta daugeliui žmonių yra biuras. Teigiama biuro aplinka per pastarąjį dešimtmetį tapo vis svarbesnis aspektas, į kurį kreipiamas dėmesys. Vadovai daugiau dėmesio skiria savo darbuotojų jausmams ir atsiliepimams, nes moksliškai įrodyta, kad konstruktyvi darbo aplinka gali pagerinti produktyvumą, padaryti darbuotojus laimingesnius ir labiau pasitikinčius savimi.

Kaip sukurti teigiamą darbo vietos aplinką?

Nė vienas darbas nėra tobulas, net tie, kurie turi nuostabų biurą, didelį atlyginimą ar užduotys yra visiškai profesinės. Tokie aspektai kaip didelis atlyginimas nenulemia geros darbo vietos aplinkos ir atmosferos – ji yra sukuriama tarpusavio santykiais ir ryšiais. Rūpinimasis darbo vietos aplinka gerina produktyvumą, padeda išlaikyti talentus, o svarbiausia – tai naudinga bendrai įmonės psichinei sveikatai. 

Jeigu esate įmonės vadovas arba direktorius, turėtumėte pasirūpinti savo įmonės ir biuro aplinka. Neigiama darbo vietos atmosfera kelia stresą ir motyvacijos stoką, o tai gali paveikti esamų darbuotojų išlaikymą ir naujų kandidatų paiešką per blogus atsiliepimus. Visų pirma, rūpinkitės bendravimu ir skaidrumu ir stenkitės užmegzti pasitikėjimu grįstus santykius – tai padės išvengti neigiamos darbo atmosferos. Taip pat prie teigiamos darbo aplinkos prisideda:

●  Geras darbo organizavimas. Netvarka, aiškių užduočių nebuvimas, chaosas, sukelia didelį nesaugumą ir neefektyvumo jausmą. Priešingai, darbo organizavimas pagal aiškią strategiją, kai kiekvienas komandos narys žino savo vaidmenis ir tikslus, prisideda prie geresnio darbo. Taigi, per trumpesnį laiką pasiekiami geresni rezultatai ir darbuotojai sklandžiau bendradarbiauja tarpusavyje;

● Tinkama lyderystė. Kiekvienoje darbo aplinkoje labai svarbus yra lyderis, kuris mokėtų tinkamai vadovauti komandai ir ją motyvuoti. Gera lyderystė būtina norint sukurti pasitikėjimo atmosferą, kurioje darbuotojai jaustų, kad į jų poreikius atsižvelgiama ir kad įmonė yra sąjungininkė, o ne tai, ko reikia bijoti. Todėl lyderis turėtų nesiekti būti aukščiau savo darbuotojų, o dirbti kartu su jais;

● Darnios komandos formavimas. Idealiu atveju darbuotojai turėtų sukurti teigiamus asmeninius ryšius tam, kad būtų pasiekta gera darbo vietos aplinka. Santykiai neturėtų būti pagrįsti tik priklausomybę, tai reiškia, kad bendradarbiavimas vyktu tik iš reikalo. Didelis dėmesys turėtų būti skiriamas ir kandidatų, norinčių įsidarbinti, asmenybei ir bendravimui, o ne tik kvalifikacijai;

● Fizinė aplinka. Šviesa, temperatūra, apdaila, garsai, biuro išplanavimas, aukšta stalų ir kėdžių kokybė, biuro dydis, tinkami raštinės reikmenys – visi šie veiksniai turi įtakos komfortui, bendradarbiavimui, produktyvumui ir kūrybiškumui.

Užs. 11382