Ko tikėtis Biržų aeroklubui – nesulaukus politikų malonės, teks parduoti lėktuvą?

J. Grubinskaitės nuotr.
Valstybinės žemės nuomos mokestis Biržų aeroklubui padidėjo nuo 4240 iki 17100 eurų, tad organizacija, nesulaukusi lengvatos, sužlugtų.
Daugumai Lietuvos aeroklubų Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) suteikia išskirtines sąlygas – žeme leidžia naudotis panaudos teisėmis. Dėl išlikimo ne vienerius metus kovojantis Biržų aeroklubas tikisi ir Biržų rajono savivaldybės tarybos supratimo, nes... jeigu politikai nebus įžvalgūs ir neatleis nuo žemės nuomos mokesčio, kitąmet 55-etį švęsiantis Biržų aeroklubas bus priverstas stabdyti veiklą – sumokėti 17 tūkst. eurų už žemės nuomą tiesiog neišgalėtų.

Teikė prašymą lengvatai

Lapkričio 4 dieną Biržų aeroklubas rajono savivaldybės tarybai pateikė prašymą suteikti žemės nuomos lengvatą už 71 ha plotą. Aeroklubo valdybos pirmininkas Mantas Visockas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad palyginus su praėjusiais metais, žemės nuomos mokestis aeroklubui išaugo daugiau kaip du kartus – jeigu pernai buvo paskaičiuotas mokestis 4240 eurų, tai dabar tektų pakloti 17,1 tūkst. eurų. Kai visos metinės šios organizacijos pajamos sudaro apie 20 tūkst. eurų.

„Aeroklubui tai būtų nepakeliama našta. Ilgus metus kauptas aviacinis turtas dėvisi, o galintiems juo tinkamai pasirūpinti dažnai nesuteikiamos palankios sąlygos. Tai reiškia, kad aeroklubas turėtų parduoti lėktuvą, kad susimokėtų žemės nuomos mokestį“, – komentavo aeroklubo prezidentas M. Visockas.

Jo žodžiais, didžioji dalis Lietuvos aeroklubų gauna išskirtinę teisę naudotis valstybine žeme, sudarydami su NŽT panaudos sutartis. „Aeroklubas kreipėsi dėl panaudos, bet iš Nacionalinės žemės tarnybos gavome atsakymą, kad to padaryti neįmanoma. Dabar tuo klausimu dirba teisininkai. Jie aiškinasi, kodėl vieniems tokios lengvatos suteikiamos, kitiems – ne“, – sakė M. Visockas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com