Knygnešiai – šių dienų altruistai

V. Leš­čins­kie­nės nuotr.
Papilio gyventoja Laimutė Paliulionienė knygnešystės paslauga naudojasi, kai prastas oras. Čia jai į pagalbą atskuba bibliotekininkė Jolita Banienė.
Vis daugiau žmonių, gelbėdamiesi nuo vienatvės, pasineria į skaitymą, o jiems padeda bibliotekininkai, padedantys išsirinkti knygas ir pristatantys jas tiesiai į namus. Tokį altruistinį darbą atlieka ir Papilio bibliotekininkė Jolita Banienė.

Susitikimas sutartu laiku, sutartoje vietoje

Papilio miestelio gyventoja Laimutė Paliulionienė – gyvas įrodymas, kad amžius nėra kliūtis išmokti naudotis kompiuteriu ir išmaniuoju telefonu.

„Už tai ačiū bibliotekininkei Jolitai Banienei, jos dėka baigiau skaitmeninio raštingumo kursus. Nors pagrindinius dalykus moku, bet iškilus kokiai nors problemai, žinau, kad visada galiu jai pasiskambinti ir pasikonsultuoti“, – šypsojosi 73 metų moteris.

L. Paliulionienė yra ir aktyvi bibliotekos skaitytoja. Knygas tikino mėgusi visą gyvenimą, skaitymas padėjo išgyventi ir vyro netektį – skaitydavo naktimis. Nors artimojo praradimo skausmas tarmiškai tariant „neužsitrenkė“, bet skaitymas atitraukė nuo slogių minčių ir depresijos.

„Ko nemėgstu, tai fantastikos ir istorinių knygų apie kunigaikščius. Visa kita man tinka, nebrokiju. Renkuosi pagal nuotaiką – jei noriu ko nors lengvo paskaityti, tai ir meilės romanai tinka, per vakarą makt ir nebėr“, – kalbėjo knygų mylėtoja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/