Kliurkos stambiu planu – apie „š...“ vertės klausimus, brangų valdininkų laiką ir... už ką mokamas atlyginimas

B. Petkevičiūtės nuotr.
Svarstant klausimą dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos aprašo, Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera įsiuto: „Čia pasitikėjimo klausimas – arba visi vagys, įskaitant ir merą, koks jis ten bebūtų, arba dirbam kaip visi“. Tačiau tarybos narys Kęstutis Isakas jam pareiškė: „Savo priekaištus pasilikite sau ir leiskite tarybos nariams patiems išsakyti savo nuomonę ir spręsti“.
“Jau antrą ar trečią kartą sprendžiam šį klausimą ir gaištam valstybės tarnautojų laiką. Dėl kažkokio š..., atsiprašau, atvejo... Kai tenka tokias smulkmenas pakeist, kiekvieną kartą turim kreiptis ir tuos sprendimus derinti su direkcija, su teisininkais, su jumis, su visais“,- savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio metu sukritikuotas niršo savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera. Galiausiai priminta, už ką jam mokamas atlyginimas.

Įgaliotų merą

Antradienį vyko savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdis. Jo metu politikai svarstė, ar pritarti siūlymui, kad Kelių priežiūros ir plėtros programos pirminį objektų sąrašą metų pradžioje tvirtintų taryba, o paskui, jei prireiktų, per metus jis galėtų būti pildomas, tikslinamas ar keičiamas rajono mero potvarkiu. Anksčiau šią teisę turėjo savivaldybės administracijos direktorius.

Paprastai tariant, pradinį asfaltuojamų ir remontuojamų rajono kelių ir gatvių sąrašą turėtų patvirtinti taryba, tačiau, jeigu dėl svarbių priežasčių atsirastų poreikis jį keisti, tai galėtų atlikti meras Kęstutis Knizikevičius savo potvarkiu. Posėdžio metu paaiškinta, kad toks pakeitimas tvarkos apraše reikalingas tik tam, kad iškilus poreikiui kažką „nežymiai“ patikslinti, nereikėtų kaskart specialiai šaukti neeilinio tarybos posėdžio.

Kalbama apie kelius, kurie visiems svarbūs ir solidžią pinigų sumą – Kelių priežiūros ir plėtros programos įgyvendinimui šiemet rajono savivaldybei buvo skirta 1 mln. 581 tūkst. eurų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com