Klijuoto tašo mediniai nameliai: ypatybės, nauda ir kaina

Nameliai iš rąstų, kurie buvo statomi šimtmečius, daugelyje šalių vis dar yra gana dažnas pasirinkimas. Tačiau masyvių rąstinių namų populiarumas gerokai sumažėjo daugiau nei prieš 50 metų atsiradus klijuoto tašo nameliams. Pokyčius lėmė tai, kad klijuoto tašo mediniai nameliai išlaikė visas geriausias rąstinių namelių savybes, tačiau neturėjo pagrindinių trūkumų, tokių kaip rąstų plyšimas ar sėdimas, būdingas pirmaisiais statybų metais.

Tos pačios priežastys klijuoto tašo medinius namelius skatina rinktis ir šiandien. Šio tipo mediniai nameliai yra ypač populiarūs Suomijoje, Japonijoje, Australijoje, Šveicarijoje, Skandinavijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje, o jų populiarumas kasmet auga.

Vis dėlto, kad būtų lengviau nuspręsti, ar šie nameliai galėtų būti jūsų lūkesčius visapusiškai atitinkančio poilsio būsto variantas, apie juos nusprendėme pasiteirauti medinukų statyboje besispecializuojančių Meistro Namai specialistų.

namelis

Klijuoto tašo namelių ypatybės

Klijuoto tašo medinių namelių gamybos procesas mažai kuo skiriasi nuo masyvių rąstinių namelių gamybos. Neapdoroti rąstai specialiomis mašinomis supjaustomi ir labai gerai išdžiovinami džiovykloje, o vėliau, juos apdorojus, hidrauliniu presu sujungiami naudojant specialius, vandeniui atsparius klijus. Nors klijuoti rąstai yra labai panašūs į tuos, kurie naudojami medžio masyvo namams, dėl skirtingo apdorojimo jie pasižymi keletu unikalių savybių, kurios sukuria didelį pranašumą renkantis medieną mobilių namų statybai.

Klijuoto tašo mediniai nameliai: kokie jų privalumai?

Turbūt pagrindinis reikalavimas, kurį keliame renkantis bet kokio tipo rąstinius namelius, yra tvirtumas ir ilgaamžiškumas. Būtent šias savybes pirmiausia galime išskirti kalbėdami apie klijuotų sijų medinukus. Nors jų gamybos technologija yra palyginti nauja, tyrimai rodo, kad tokio tipo namai yra net tvirtesni už medžio masyvo namus. Šis pranašumas atsirado dėl to, kad šerdis sijose leidžia pašalinti bet kokį medžio įtempį ir padidina stiprumą bei stabilumą.

Dėmesio vertas ir faktas, kad klijuoti rąstai nėra jautrūs aplinkos temperatūros ir drėgmės pokyčiams, nes yra gerai išdžiovinti. Dėl šios priežasties tokie mediniai nameliai sėda iki 10 kartų mažiau nei nameliai, pagaminti iš masyvių rąstų. Klijuota mediena taip pat neskilinėja, taip išsaugodama savo tekstūrą, kvapą ir kitas unikalias savybes.

Meistro Namai specialistų teigimu, dar viena svarbi praktinė medienos savybė yra puiki šilumos ir garso izoliacija. Ne paslaptis, kad rąstiniai namai šalto klimato sąlygomis buvo statomi šimtmečius. To priežastis yra faktas, kad rąstinio namo viduje šiluma išsilaiko daug geriau nei name, pastatytame iš kitų medžiagų. Svarbu paminėti, kad klijuoti mediniai nameliai masyvius rąstinius namus lenkia ir šioje srityje: jų sienos montuojamos nepaliekant net menkiausių tarpų, o tai leidžia išsaugoti dar daugiau šilumos.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas yra klijuoto tašo namelių privalumai, kuriuos sukuria šiuolaikiškas medienos apdirbimas staklėmis. Jos leidžia įgyvendinti aukštos kokybės pjovimo kampus, kurie sulaiko vėją ir neleidžia šilumai išeiti iš rąstinio namelio. Šiuo atveju masyvių rąstinių namų sienose ilgainiui atsiranda spragų, kurios praleidžia ir vėją, ir šilumą. Taigi, klijuoto tašo namai tik padidina izoliaciją, todėl tokios medienos struktūra praktiškai niekuo nesiskiria nuo plytų. Atlikus visus darbus profesionaliai, namuose turėsite plonesnes pertvaras su žymiai geresniais šilumos ir garso izoliacijos parametrais nei nameliuose, kuriems būdingos panašaus storio plytų sienos.

namelis2

Vertinant klijuotų sijų namų praktiškumą, būtina pabrėžti aukštą klijuotos medienos paviršiaus kokybę. Pastaroji išgaunama dėl galimybės rąstuose išpjauti šakas bei pašalinti kitus defektus dar prieš gaminant sijas. Sienų paruošimui naudojant hidraulinį presą, jos tampa visiškai lygios. Kadangi tokie mediniai nameliai turi antistatinį krūvį, juose nesudaro dulkių sankaupų, kurios dažniausiai pasitaiko mūro statyboje.

Klijuotiems rąstiniams namams taip pat nereikia papildomos vidaus ar išorės apdailos, nes jie jau savaime atrodo patraukliai. Todėl, jei pirmenybę teikiate natūraliai medienai, sutaupysite lėšų kitiems darbams. Dėl natūralių statybinių medžiagų klijuoto tašo namai ypač gerai „kvėpuoja“, todėl nesukuria ir kondicionavimo sistemos poreikio. Optimalią patalpų temperatūrą žiemą užtikrins puiki šilumos izoliacija, o vasarą namuose dėl tos pačios priežasties bus maloniai vėsu.

Klijuoto tašo medinių namelių trūkumai

Nors, kaip minėta anksčiau, klijuotos sijos namai po statybų proceso sėda nežymiai, jie vis tiek sėda, todėl tai reikėtų įvertinti ne tik atliekant pasirinktus apdailos darbus, bet ir numatant papildomas išlaidas ateityje. Jei nuspręsite, kad nameliui reikia papildomos apdailos, turėsite jį atnaujinti perdažydami bent kas 8–12 metų. Šiek tiek daugiau nepatogumų nei išblukusi rąstinio namo medžio spalva gali sukelti poreikis pakeisti jo išplanavimą. Taigi, prieš pradedant statybas, siūlome ypač gerai įvertinti savo ir kitų šeimos narių poreikius.

Meistro Namai specialistų teigimu, svarbu paminėti, kad nameliai iš klijuotų sijų turėtų būti perkami tik iš patikimų tiekėjų. Neretai pasitaiko gamintojų, kurie, stengdamiesi sutaupyti namo gamybos procesuose, prideda tam tikrą kiekį nekokybiškos medienos, kuri vėliau sukelia nemažai papildomų problemų.

namelis3

Nors klijuoto tašo mediniai nameliai turi optimalų kainos ir kokybės santykį, tokio namo kainą daugiausia lemia pasirinkta medienos rūšis ir statomo namo dydis. Bene populiariausias ir ekonomiškiausias medžiagų variantas tokio namelio statyboms yra Sibiro eglės, pušies ar maumedžio mediena. Vidutinė namo kaina iš šių medžiagų galėtų svyruoti nuo 150 iki 200 eurų už m2.

Renkantis aukštos kokybės medieną, jos puiki izoliacija daug ilgiau išlaikys šilumą nei ekonomiškas medienos variantas, todėl sumažės ir šilumos išlaidos šaltuoju metų laiku. Aukštos kokybės medienos pasirinkimas taip pat lems tai, kad klijuoto tašo nameliui nereikės papildomos vidaus ar išorės apdailos, taigi sutaupysite pinigų būtiniems darbams.

Norėdami apie klijuoto tašo medinius namelius sužinoti daugiau, apsilankykite www.meistronamai.lt.

Užs. 8595