Klausučių kaimo gyventojų nerimas dėl sunkvežimių darkomo kelio – kas jį remontuos?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Dėl vykdomų kelio remonto darbų Pasvalio rajone, į greitkelį ima panašėti kelias Biržai-Vabalninkas, kuriuo, stengdamiesi išvengti spūsčių, naudojasi tiek lengvieji automobiliai, tiek vilkikai.
Kol vyksta kelio remonto darbai „Via Baltica“ kelyje, Pasvalio rajone, nenorėdami įstrigti spūstyse, vairuotojai į Panevėžį ar Pasvalį suka pro Vabalninką. Tai nepatinka Klausučių kaimo gyventojams, kurie nerimauja, kad iki šiol geras kelias bus sudarkytas, nes tokiems automobilių srautams jis nepritaikytas.

Naudojasi apvažiavimu

Jau kurį laiką Pasvalio rajone „Via Baltica“ kelyje vyksta kelio remonto darbai, kurie, kaip prognozuojama, bus baigti gruodį. Eismas šiame kelyje intensyvus, juo nuolat važiuoja vilkikai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ar kitų šalių. Tai – pagrindinis kelias, kuriuo biržiečiai vyksta į Pasvalį, Panevėžį, Vilnių ar Kauną. Bet, prasidėjus remonto darbams, kelionė į didmiestį gali trukti gerokai ilgiau – automobilių spūstyse vairuotojai keiksnodamiesi pralaukia net po kelias valandas.

Apsukresni, užuot lūkuriavę kamščiuose, renkasi apvažiavimą per Žaliąją girią, taip sudarydami didžiulius srautus kelyje Biržai-Vabalninkas. Greta šio kelio sodybas turintys žmonės teigė besijaučiantys, tarsi gyventų prie greitkelio, o labiausiai jie nerimauja, kad sunkusis transportas iki žiemos sudarkys kelią.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com