Kirkilų pramogų parke – šiurpinantis Helovinas

B. Petkevičiūtės nuotr.
Gąsdinančios pabaisos nuteikia įspūdingai kelionei po baisųjį parką.
Kirkilų pramogų parke – kraupūs vaizdai: paminklai, šmėklos, kaukolės. Taip šeimininkai pasiruošė ateinančiam Helovinui. Nuo šiandien visų atvykusių parką laukia tikra šiurpo fiesta, kuri tęsis iki lapkričio 2 dienos.

Pasiruošė šventei

Nors Kirkilų pramogų parkui aktyvusis sezonas baigėsi, gravitacijos name ekstremalių pojūčių mėgėjai vis dar gali apsilankyti savaitgaliais. Išradingi parko šeimininkai nesnaudė – Helovinui pasiruošta. Kaimo gyventojus ir visus pro šalį pravažiuojančius smalsuolius šiurpina kraupus vaizdas, primenantis senas kapines. Baltos šmėklos, kaukolės, seni paminklai su baisiais užrašais... Parke naktį net didžiausiam drąsuoliui būtų nejauku...Tokią atmosferą parko šeimininkai sukūrė specialiai, šventei, kuri kitose užsienio šalyse jau seniai tapo tradicine, o į Lietuvą atžingsniuoja dar lėtokai.

Viską sukūrė patys

Vienas parko savininkų Deividas Simėnas „Biržiečių žodį“ patikino, kad viską padarė patys.

„Norėjome padaryti pramogą žmonėms Helovino proga, kad visi bent šiek tiek atsipūstų ir pamirštų siautėjantį virusą. Darbai vyko pusantro mėnesio, tai tikrai buvo kruvinas darbas, bet rezultatas džiugina“,- kalbėjo D. Simėnas. Prie įspūdingų dekoracijų idėjomis šeimininkų prisidėjo giminaičiai. Paminklus ir šmėklas iš cemento gamino vyrai. Ant cementinių paminklų išraižyti mistifikuotų herojų pavadinimai: Liuciferis, Fantomas, Giltinė, Ragana, Vėlė ir kt. Šiurpą kelia ir medinis užkaltas karstas, kurstantis nežinią: kas viduje..? Prie įėjimo iškart suintriguoja baltas vaiduoklis, rankose laikantis užrašą: „Už savo saugumą atsakote patys. Nieko nelieskite ir niekas nelies jūsų.“

Name – baisios egzekucijos

Gravitaciniame name bus galima pamatyti dar kraupesnius vaizdus: gyvas skerdynes, kuriose dalyvaus tikri personažai. D. Simėnas pasakojo, kad nebus pamirštas ir Helovino simbolis – moliūgas, jų parke sušvis 300. Lankytojai po kraupios viešnagės parke skrandžius galės sušildyti ir moliūgiene. Kad visos baisybės vakare būtų ryškiai matomos, šeimininkai parūpino įspūdingo ilgio lemputes. Taip pat atmosferą užpildys kraupi muzika, nejaukūs garsai ir šlamesiai, kad vaikštinėdami po baisųjį parką lankytojai pasijustų tarsi tikrame siaubo filme.

Tai tik pramoga

Kol kas Helovinas yra populiaresnis didžiuosiuose Lietuvos miestuose, nes ne visi žmonės šią šventę pripažįsta. Kai kuriems tokia tradicija asocijuojasi su pasityčiojimu iš mirusiųjų šventės. Tačiau D. Simėnas sakė, kad ši idėja jokiu būdu nėra pasišaipymas iš Vėlinių, tai tik būdas žmonėms atsipalaiduoti ir suteikti galimybę švęsti Heloviną taip, kaip švenčiama kitur.