Kirkilų pramogų parkas traukia lankytojus

Birutės Petkevičiūtės nuotr.
Lankytojų parke netrūksta.
Biržų kraštas keičiasi, gražėja, todėl darosi vis patrauklesnis ne tik vietiniams gyventojams, bet ir turistams iš visos Lietuvos ar kaimyninių šalių. Gegužės 29 dieną turistų pamėgto Kirkilų apžvalgos bokšto kaimynystėje lankytojams duris atvėrė Kirkilų pramogų parkas. Žinia greit apskriejo Lietuvą. Socialinėje erdvėje vis daugėja lankytojų asmenukių iš gravitacinio namo. Pasidairyti po naująją rajono puošmeną ir pasidalinti įspūdžiais panorome ir mes.

Mieste norėjosi daugiau pramogų

Kirkilų parko įkūrėjai ir savininkai – pusbroliai Deividas ir Mindaugas Simėnai. Pasidomėjus, kaip kilo idėja Biržų kraštą papuošti dar vienu turistų traukos objektu, Deividas kalbėjo:

- Pusbrolis Mindaugas su šeima viešėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ten apsilankė gravitaciniame name, kuris visiems paliko didelį įspūdį. Pagalvojome: kodėl tokio neįrengus ir čia? Lankytinų vietų Biržuose yra, bet dauguma jų – pažintinės, pramogų mažai. Tad nusprendėme įrengti ne tik namą, bet ir parką su pramogomis, kuriame su šeima ar draugais būtų galima pabūti ilgiau: ne tik pasivaikščioti, bet ir pažaisti.

Parko simbolis – gravitacinis namas

Nuo parko atidarymo praėjo kiek daugiau negu savaitė, lankytojų jame jau netrūksta. Parko šeimininkai nesuklydo: gravitacinis namas tapo pagrindiniu Kirkilų parko simboliu, kuris traukia turistus iš visur. Name – dvi erdvės, jose galima pajusti nesvarumo būseną. Jausmas įdomus, jį nupasakoti sunku, geriau patirti pačiam, nes kiekvienas lankytojas name jaučiasi skirtingai: vieniems sukasi galva, kiti nesupranta, kas apskritai su jais darosi, treti – iš namo net išropoja... Bet yra drąsuolių, kurie po namą vaikšto visai ramiai, taip, kaip po savo. Kame reikalas – nesuprasi... Bet kokiu atveju, nesvarumo būsena įspūdį palieka.

Pramogos visiems

Šalia gravitacinio namo – batutas mažiesiems lankytojams, o einant gilyn į parką galima stabtelėti pažaisti mini ir disko golfą, ar pašaudyti iš lanko į taikinį. Mini golfas „užkabina“, jam skirta dešimt takelių: pirmame įridenti kamuoliuką į duobutę rodos, vieni juokai, bet kuo toliau, tuo sudėtingiau. O paskutinis takelis ištampo nervus...

Disko golfas – tikras iššūkis. Šio žaidimo tikslas – įmesti skraidantį diską į krepšį atliekant kuo mažiau bandymų. Pradedama nuo starto aikštelės, kuri nutolusi nuo krepšio net keliasdešimt metrų. Jeigu žaidimas tuo ir pasibaigtų, atrodytų, kad to padaryti neįmanoma, bet viltis pataikyti į krepšį atsiranda jau po antrojo metimo, kurį reikia atlikti nuo vietos, kurioje diskas nusileido.

Iš lanko į taikinį pataiko ne tik stipriausieji: jeigu didesnę strėlę paleisti per sunku, galima bandyti mažesniu lanku, kuriuo moterys ar vaikai gali rungtyniauti ir su vyrais.

Atsipalaidavimas gamtoje

Pasivaikščiojimas pažintiniu paukščių taku – tikslingas, mat jeigu jame pamatysi ir dar spėsi nufotografuoti paukštį, kuris pavaizduotas specialioje informacinėje lentelėje – gausi prizą. Nors, pasak parko šeimininkų, paukščių ten yra nemažai, juos pastebėti nelengva. Parkas didelis, tad pailsus galima prisėsti ant suolelio ir pasigėrėti trykštančiu fontanu, o gurgiančius pilvus nuraminti parko užkandinėje siūlomais gėrimais ir užkandžiais.

Įėjus į parką, negalima nepastebėti augančių kanapių lauko. Kam jis?

- Dar mažytės, bet jau vasaros viduryje turėtų užaugti didelės. Čia bus kanapių labirintas, – dar vieną būsimą pramogą atskleidė šeimininkas Deividas.

Paklaustas, kas prižiūri tokį didelį parką, Deividas kalbėjo:

- Pas mus darbuotojų nedaug. Stengiamės viską daryti patys, nors kartais prireikia ir pagalbos: nupjauti tokį plotą vejos – ne juokai. Labai padeda Mindaugo žmona Indra, kuri su kita darbuotoja Karolina priima lankytojus ir juos supažindina su parku.

Šeimininkai džiaugiasi, kad parkas žmonėms patinka. Jeigu patinka, vadinasi, buvo verta.