Kirdonių daugiafunkcis centras – bendruomenė nenori jungtuvių, tačiau politikai įrodinėja savo tiesas

I. Butkevičiūtės nuotr.
Kirdonių kaimo bendruomenės pirmininkė Greta Vanagaitė įteikė merui Kęstučiui Knizikevičiui raštą, kuriame aiškiai išdėstyta kirdoniečių nuomonė – jungtuvėms nepritaria.
Tikriausiai nusprendusi žūt būt Kirdonių daugiafunkcį centrą jungti prie kitos įstaigos, antradienį į Kirdonis atvyko visa eskadrilė valdžios atstovų. Aiškinę, kad nori „pasitarti“, jie bandė bendruomenės nariams įpiršti savo nuomonę, kad pokyčiai bus naudingi. Susirinkusieji laikėsi kitos pozicijos.

Neliks vienintelio nepriklausomo daugiafunkcio centro?

Kirdonių daugiafunkcis centras yra vienintelė, nepriklausomai veikianti tokio pobūdžio, įstaiga rajone. Tačiau Biržų rajono valdžia užsimojo šį centrą jungti prie kitos ugdymo įstaigos – esą todėl, kad galėtų sutaupyti ir paliktų vadovauti šiuo metu laikinai einančią vadovės pareigas Sandrą Petrulionienę.

Kirdonių bendruomenė du kartus susirinkimuose aptarinėjo Kirdonių universalaus daugiafunkcio centro likimą ir, anot kaimo bendruomenės pirmininkės Gretos Vanagaitės, išsakė tvirtą poziciją – jungimui prie bet kurios kitos ugdymo įstaigos nepritaria. Žmonės nuogąstauja, kad suprastės ne tik teikiamos paslaugos, bet ir socialinis kaimo gyvenimas, vietiniai neteks darbo vietų.

Šiuo metu Kirdonių kaimo bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su daugiafunkciu centru, organizuoja bendrus renginius, susitikimus. Šiame centre yra bibliotekos padalinys. Tai vienintelė likusi įstaiga kaime, kuri vienija gyventojus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com