Kir­ki­lų pramogų parkas — lankytojai džiaugiasi, o valdininkai ieško priekabių

Ž. Katkūnaitės nuotr.
iržų regioninio parko direkcijos direktorius Kęstutis Baronas sakė, kad Saugomoje teritorijoje yra didesni reikalavimai verslui, o Kirkilų pramogų parko valdytojai jų nepaiso.
Į Biržus būriais plūsta turistai, dažnai užsukantys ir į Kirkilų pramogų parką. Tačiau verslininkai sulaukia ne tik pagyrimų, bet ir kritikos. Šįkart Regioninio parko direkcijos atstovai sako, jog Kirkilų pramogų parkas nesilaiko taisyklių, kurios taikomos saugomoje teritorijoje esantiems objektams.

Nesitikėjo verslo

Biržų regioninio parko vadovas Kęstutis Baronas pasakojo, kad Kirkilų pramogų parką jis stebi nuo pirmos dienos, nes parko vieta – saugomoje, regioninio parko teritorijoje. Iš pradžių, pasak direkcijos vadovo, žmonės nusipirko sodybą, todėl niekas nepagalvojo, kad čia bus kuriamas verslas. „Žmonės juk gyvena saugomoje teritorijoje, o jų namai yra gyvenamojo tipo. Po pusmečio, važiuojant pro šalį, pamačiau, kad namo langai jau užmūryti, pastatas nudažytas šachmatų lentos spalvomis. Norint keisti fasadą, reikia parengti projektą ir direkcija, vadovaudamasi teisės aktais, vertina situaciją. Po kurio laiko pamatėme, kad sodybos savininkas pradėjo veiklą. Keista, kad nebuvo tartasi dėl tokios veiklos. Jeigu būtų kaimo turizmo sodyba – dar nieko nesakyčiau. Bet čia veikla – regioninio parko teritorijoje“,- sakė K. Baronas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/