Kiek kainuos senos statybos, nerenovuotą butą paruošti pelningai nuomai?

​​​​​​​Jeigu ieškote patarimų, kaip patobulinti ir/ar atnaujinti senos statybos būstą tam, kad jis būtų sėkmingai išnuomotas – užsukote ten, kur ir reikia. Mes jums paruošėme trumpą, bet detalų gidą su praktiškomis įžvalgomis. Perskaitę sužinosite, kokias buto dalis verta palikti, kokias reikėtų truputėlį patobulinti, o kokias – keisti iš esmės. Viską nagrinėsime pakambariui. Tai yra – vienam kambariui skirsime vieną paragrafą. Pradėkime.

Miegamasis

Miegamojo erdvėje turėtų būti atlikti visi įmanomi pakeitimai. Jeigu lova girgžda, o čiužinys kietas arba labai netolygiai išgulėtas – juos reikėtų pakeisti. Miegamajame galėtų atsirasti spinta, jeigu jos dar nėra bei pastatomi žibintai (toršerai). Senos statybos bute labai rekomenduojame keisti apšvietimą ir dekoratyvinius elementus (pakeisti augalus, perdažyti sienas ar parinkti naujus tapetus). Galiausiai – visas užuolaidas čia pat keiskite į roletus. Jų apstu Varle internetinėje parduotuvėje.

Viską sudėjus gauname:

- Dalinis miegamojo atnaujinimas: 300-500€

- Pilnas miegamojo atnaujinimas: <1200€

Virtuvė

Virtuvėje keisti verta tik tada, jei pokyčiai yra esminiai. Į viską pasižiūrėkite labai paprastai – kam norėsite išnuomoti butą bei koks yra aplinkinio rajono vidurkis. Jeigu butas prestižinėje vietoje, miesto centre, tai be abejo reikia investuoti, kad jis atitiktų bendrą lygį ir nebūtų apleistas. Tačiau iš kitos pusės, jeigu nuomosite butą studentiško amžiaus žmonėms, jie pačių aukščiausių reikalavimų tam nekelia. Mes rekomenduotume pasirūpinti, kad virtuvėje viskas veiktų sklandžiai ir saugiai. Nupirkite mikrobangų krosnelę, jei tokios dar nėra) bei pakeiskite senus stalus ir/ar kėdes, jeigu tie labai sutriušę. Kambario apdailos bei buitinės technikos keisti neverta, nes kaip minėjome, jei keisti – tai viską.

- Dalinis virtuvės atnaujinimas: <300€

- Pilnas virtuvės atnaujinimas: ~1500-2000€

Vonios kambarys bei tualetas

Vonia turėtų būti švari, ne užsikimšusi. Vonios kambaryje reikia lentynėlių, mažos spintelės ir veidrodžių. Geriausia, kad čiaupai taip pat nebūtų užkalkėję. Pakeisti dušo galvutes ir čiaupus tikrai nėra brangu, tad tą padaryti galima visada. Kas liečia apdailos ar plytelių keitimą – tai bus labai ilgas ir nepigus sprendimas, bet tai labai pakels būsto vertę. Jeigu skalbimo mašina laikoma vonios kambaryje, tikriausiai pats laikas pakeisti ir ją.

- Dalinis vonios kambario ir tualeto atnaujinimas: <200€

- Pilnas vonios kambario ir tualeto atnaujinimas: nuo 1400 iki 3000€


Svetainė

Svetainėje visas dėmesys pasiskirsto į tris dalis: baldus, sienų apdailą ir apšvietimą. Pradėkime nuo apšvietimo. Jis turėtų būti LED, pageidautina – išmanus arba bent jau reguliuojamas (dimming). Apšvietimui reikia lubinio šviestuvo, visa kita – papildomi privalumai.

Sienų apdaila negali būti atsilupusi, supelijusi ar apiplyšusi. Renovuokite ir tapetus ar dažus keiskite pagal poreikį.

Galiausiai – baldai turi būti patogūs. Nebūtina pirkti visiškai naujus produktus, galima įsigyti ir naudotus arba pigesnius baldus, bet jie taip pat neturėtų būti sutrinti. Bendrame kontekste žmonės dažniausiai viską svetainėje naujina iš esmės, nes senos statybos arba ilgai nerenovuotuose butuose svetainės neatrodo jaukios ar komfortiškos.

- Dalinis svetainės atnaujinimas: <500€

- Pilnas svetainės atnaujinimas: <4000€

Prieškambaris ir kitos patalpos

Prieškambaryje turėtų būti drabužių kabykla, vieta pasidėti batams bei veidrodis. Sandėliuke neturėtų kauptis per daug drėgmės arba turėtų būti būdas, kaip su ta drėgme bus kovojama (pvz., oro sausintuvas).

- Dalinis minėtų patalpų atnaujinimas: <100€

- Pilnas minėtų patalpų atnaujinimas: <500€

Balkonas

Balkonas turėtų būti patikrintas dėl saugumo. Reikalui esant jį reikia renovuoti, bet dažniausiai to neprisireikia. Gerai, kad balkone būtų džiovykla rūbams bei kokia nors daiktadėžė.

- Dalinis balkono atnaujinimas: <100€

- Pilnas balkono atnaujinimas: iki 1000€

Šildymas

Pasirūpinkite, kad būstas būtų apšiltintas ir pilnai paruoštas komfortiškam gyvenimui. Senesniame bute storos sienos jau gali būti prigėrę drėgmės. Radiatoriai čia neretai būna pasenę arba jų yra per mažai. Šildymą galima daryti kombinuotą ir įrengti šildomas grindis bei radiatorių. Radiatorių kainos – labai įvairios, jas galite palyginti paspaudę šią nuorodą. Aišku, nemaža dalis sprendimų priklauso nuo jūsų finansų.

- Dalinis sprendimų įgyvendinimas: <1000€

- Maksimalus sprendimų įgyvendinimas: <3000€