Kiek kainuoja kibiras amūrų?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Vicemerės Audronės Garšvaitės klausimas “o kiek kainuoja kibiras amūrų?“ komiteto posėdžio metu suintrigavo kitiems, vienas už kitą „protingesniems“ klausimams, skirtiems ekologei.
Viename iš šią savaitę vykusių savivaldybės komitetų posėdžių užvirė diskusija apie žuvis. Savivaldybės ekologei Jurgitai Bruniuvienei pristačius sprendimo projektą aplinkos apsaugos klausimu, rajono politikams parūpo, kaip amūrų įleidimas į ežerą pagelbėtų jo išvalymui.

Vienas iš variantų – Širvėnos ežere įžuvinti dviejų metų amūrus, kurie maitinasi žole, tad tai galėtų apsaugoti ežerą nuo apžėlimo. Tačiau nežinia, ar tai pasiteisintų, nes mūsų vandenyse yra daug plėšrių žuvų, kurios dvimečius amūrus tiesiog suėstų.

“Trejų metų amūras kainuoja brangokai. Viskas paaiškės tada, kai matysime, kiek pinigų mums „įkris“ pagal šią specialią programą. Tada žinosime, kiek mes jų galime įsigyti“,- informavo J. Bruniuvienė. Apie ežero „valytojų“ kainą pasidomėjo ir vicemerė Audronė Garšvaitė, kurios humoristinis klausimas pasėjo dirvą vienas už kitą originalesniems paklausimams.

“O kiek kainuoja kibiras amūrų?“- teiravosi vicemerė. J. Bruniuvienei atsakius, kad gali pasakyti tik kilogramo kainą, kuri siekia 12 eurų, o ne kibiro, nuo vicemerės originalumu neatsiliko ir meras:

“O čia turguj?“- teiravosi Vytas Jareckas.

“Tai teks visiems tarybos nariams atnešti po kibirėlį...“,- pasiūlė A. Garšvaitė.

“Tik nesugalvokite jų gaudyti“,- perspėjo administracijos direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė.

“O iš kur tu žinai, ką pagausi? Ai, atpažinti reikia...?“- vėl paklausė vicemerė. Tarybos nariui Daliui Drevinskui informavus, kad amūrai tikrai yra naudingi, nes valo ežerą, bet kai jų per daug – irgi negerai, A. Garšvaitė nenustojo komentuoti.

“Iš tikro amūrai daug suėdė žolės. Jėzau, dar pliažą pradės ėst“,- replikavo vicemerė.

Po šios diskusijos išsiblaškiusius posėdžio dalyvius bandė „sutramdyti“ ir kitam klausimui ragino susikaupti komiteto pirmininkas Dalius Drevinskas. “Nagi, pakentėkite dar dešimt minučių“...