Keturių darbo dienų savaitė – darbuotojų svajonė ir darbdavių baubas?

F.Grunskio nuotr.
Užsienio darbdaviai sako, kad keturių darbo dienų savaitė pasiteisina, nes pailsėję darbuotojai dirba produktyviau, bet Lietuvoje, o juolab Biržuose, žmonėms svarbiau įsidarbinti, o darbo laikas ir sąlygos – antroje vietoje.
Diskusijos dėl užsienio šalyse populiarėjančio darbo modelio dirbti keturias darbo dienas arba 32 valandas per savaitę aktualios ir mūsų šalyje. Tačiau lazda turi du galus – nors dirbantieji galėtų lengviau derinti darbą ir šeimos reikalus, bet darbdaviams toks modelis reikštų papildomas išlaidas. Profesinių sąjungų atstovai ramina, kad labiau pailsėję lietuviai našiau dirbs.

Komforto kaina

„Manau, kad viskas yra įmanoma, jei tam ruošiesi ir planuoji“,- sako UAB „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas. Anot jo, turi susiformuoti tam tikra kultūra, atsakomybės jausmas.

„Faktas, kad teks dirbti efektyviau. Kalbu apie administracijos darbuotojus. O dėl darbuotojų gamyboje – kita situacija. Duoną kepame kiekvieną dieną ir naktį. Žmonės nevalgę nebus, tad įvedus keturių darbo dienų savaitės modelį, tektų samdyti daugiau darbuotojų. O jei daugiau žmonių samdytume, brangtų produkcija. Tokia būtų komforto kaina“,- mano A. Kurganovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/