Kertamas miškas pražudė pelėdą?

Gyventojų nuotr.
Miške netoli Slidžių kaimo gyvena ypatingai reti paukščiai – žvirblinės pelėdos. Vieną jų rado gyventojai.
Žmonija po truputį naikina gamtą. Dideliais tempais pjaunami miškai yra tik dar vienas to įrodymas. Šiuo metu kertamas miškas netoli Sližių kaimo.
Greta gyvenantys žmonės vėlyvą ketvirtadienio vakarą vaikščiodami kieme pamatė mažą plunksnų kamuoliuką, gulintį ant sniego. Jie jį paėmė ir parsinešė namo. Mažasis paukštelis buvo išsekęs ir sušalęs. Po kiek laiko jis atsigavo, sušilo, jau tupėjo. Gyventojai išsiaiškino, kad tai žvirblinė pelėda. Ryte paukštukas mirė.

Leidimus išduota patikrinę

Tai retas, į Raudonąją knygą įrašytas paukštis. Žmonės svarsto, kad pelėda ant sniego atsidūrė dėl kertamo miško. Yra tikimybė, kad buvo nupjautas medis, kurio drevėje gyveno paukštelis. O gal jis tiesiog išsigando gaudžiančio pjūklų garso? Gyventojai nusivylę, kad leidimai kirsti mišką išduodami nežiūrint į medžiuose gyvenančius paukščius.

Miško kirtimai vykdomi tik turint leidimą, kurį išduoda Valstybinė miškų tarnyba. Pasak Biržų skyriaus vyriausiosios specialistės Jūratės Čepukienės, leidimai išduodami tik atsakingai patikrinus prašyme nurodytą miško dalį, pagal trijų registrų sistemas. Paprastai nėra pasikliaunama vien registrais – plotus fiziškai patikrina ir miškininkai. Specialistė sakė, kad yra labai svarbu apsaugoti medžiuose gyvenančią gyvūniją, ypač saugomas faunos rūšis.

Toliau skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (PDF 3 Eur/mėn.) http://old.skrastas.lt/subscription2/form.php?paper_type=E