Kelias į kapines: geradarė išasfaltavo, o mes niokojame?

Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Taip ūkininkas dirba savo žemę.

„Biržiečių žodžiui“ Pabiržės kapinių lankytojas skundėsi, kad ūkininkas, ardamas lauką, suniokojo keliuko, vedančio į kapinaites kelkraštį. Pasak vyriškio, dabar dviems automobiliams kelyje bus sunku prasilenkti. Be to, jeigu pradės gausiau lyti lietus vanduo ims kauptis ant asfalto, nes kelkraštyje nėra jokio griovio vandeniui nubėgti.

– Pažeidėją reikėtų išsiaiškinti ir jį nubausti. Geradarė tą keliuką išasfaltavo savo lėšomis. Keliasdešimt metų geru žodžiu minime ir prisimename dosniąją kraštietę, kuri nepamiršo gimtinės. Prisimename koks kelias iki išasfaltavimo buvo: traktorių, mašinų išmaltas, dulkantis. Jeigu taip niokosime, jo neremontuosime, neprižiūrėsime, jis vėl taps ateities kartoms neišbrendamas, – piktinosi vyriškis.

Primename, kad mus nuo Pabiržės bažnyčios į Pabiržės kapinaites ir iš jų veda buvusios pabiržietės Bronės Kruopytės-Palilionis lėšomis beveik prieš trisdešimt metų asfaltuotas kelias. Asfaltavimo darbai kraštietei kainavo ne mažiau kaip 50 tūkstančių rublių.

Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė situaciją „Biržiečių žodžiui“ komentavo taip: anksčiau čia buvo ne dirbamas laukas, o pieva.

– Negerai, kad taip arti kelio vykdoma veikla. Kiek pamenu niekada šalia kelio į kapines nebuvo nei šlaito, nei griovio vandeniui nubėgti. Ir žvyro ten jau seniai nebėra. Kaip ir daugelis vietinės reikšmės kelių kelkraščių taip ir šis reikalauja remonto. Minimo kelkraščio būklė po savininko atliktų lauko darbų nedaug pakito, todėl jo nevertinčiau kaip suniokoto, – tvirtino seniūnė.

Seniūnė Vita Zurbaitė nesutinka, kad dėl kelkraščio būklės kelyje bus sunku automobiliams prasilenkti.

– Norėčiau atkreipti dėmesį, kad kelkraščiai nėra skirti transporto judėjimui. Važiavimas kelkraščiu taip pat gali būti vertinamas kaip jo niokojimas. Transporto priemonės privalo judėti keliu. Kelias į kapines siauras, automobiliams prasilenkti yra mažai erdvės, jo ilgis tik 290 metrų, tačiau matomumas geras ir eismas ten nėra intensyvus. Esant tokiai situacijai mandagus vairuotojas, pamatęs atvažiuojantį kitą automobilį, palaukia kol šis pravažiuos, – kalbėjo seniūnė.

Seniūnė sutinka: ūkininkų, nesilaikančių taisyklių yra ne vienas. Bet nėra buvę, kad ji pastebėtų užartą griovį šalia kelio. Dažniausia ariama ten, kur yra lygu, kelkraščio riba išnykusi.

– Tokiais atvejais, susisiekiu su ūkininku. Ir dar nepasitaikė, kad ūkininkas nepripažintų savo klaidos. Bet seniūnija neturi įgaliojimų tokiais atvejais surašyti protokolo. Teisės aktuose tokia teisė suteikta policijos pareigūnams, – paaiškino Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė.