Kaštonų mokyklos direktoriaus Dainiaus Žukausko vizija - lygybė tarp mokyklų, savanoriškumas ir savarankiškumas

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Naujasis Kaštonų pagrindinės mokyklos direktorius Dainius Žukauskas negalvojo apie direktoriaus pareigas, tačiau juo tapęs jaučiasi savo rogėse ir kalba apie pokyčius - mokinių ruošimą gyvenimui ir didesnes garantijas pedagogams.
Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje – nauji vėjai. Praeitą savaitę įstaigos vadovo kėdę užėmė naujasis direktorius Dainius Žukauskas. Jis su "Biržiečių žodžiu“ sutiko pasidalinti savo pedagogine patirtimi, įžvalgomis, tikslais bei lūkesčiais.

Kas paskatino dalyvauti konkurse į Kaštonų pagrindinės mokyklos direktoriaus vietą?

Skatinimas buvo - vidinis pojūtis, motyvacija, kad galiu duoti naudos, būti vertingas švietimo įstaigos veikloje. Mano manymu, turiu tris pagrindines savybes - teorinių ir praktinių žinių, taip pat idėjų. Mano patirtis švietimo sistemoje artimai siejasi su mokyklos direktoriaus veikla.
Dar prieš konkursą užsiregistravau į kasmetinę virtualią konferenciją „Mokykla ir vadovas: sėkmingą mokyklą bekuriant 2023". Registravausi, nežinodamas, ar tapsiu Kaštonų mokyklos direktoriumi. Tik vėliau atidžiau perskaičiau konferencijos programą ir teko nustebti, nusišypsoti ir pagalvoti – gi tikrai pataikiau... Toje konferencijoje buvo gvildenami ugdymo įstaigai svarbūs klausimai - kaip mokykloje sumažinti biurokratiją, didinti laisvę savarankiškai priimant sprendimus, kokiu būdu valdyti kolegų nuotaikas ir lūkesčius, kaip tapti lyderiu visai bendruomenei ir įtaigiai komunikuoti savo idėjas... Įgytas žinias dabar beliko pritaikyti praktikoje.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com