Kas pakeis informacijos numerį 118?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Nuo kovo 1 dienos telefono numeriu 118 teikiama informacija tik apie viešai skelbiamų abonentų numerius.
Biržiečiai domisi, kur kreiptis, jeigu informacijos numeris 118 neveikia. Nors „Telia“ kol kas žada teikti balsinės telefonų knygos paslaugą, tačiau neilgai.

Neapsimokėjo, todėl atsisakys

Nuo kovo 1 dienos gyventojai, paskambinę numeriu 118, negauna informacijos, kurią gaudavo įprastai. Ypač vyresnio amžiaus žmonės buvo įpratę skambinti numeriu 118 ir gauti informaciją apie teikiamas tam tikras paslaugas, įmonių kontaktus, konsultacijas dėl autobusų maršrutų... Tokio pobūdžio klausimus operatoriai girdėdavo dažniausiai. Nors už šią paslaugą žmonėms reikėjo susimokėti, ji buvo reikalinga ir naudojama. Tačiau per kelerius metus telefoninės informacijos užklausų skaičius sumažėjo dešimtis kartų, todėl operatoriai nusprendė šios paslaugos atsisakyti.

Pasak „Telia“ atstovės, kažkada buvęs labai populiarus telefono numeris pastaraisiais metais sulaukdavo vos kelių tūkstančių užklausų per mėnesį. Todėl buvo nuspręsta šios mokamos paslaugos neteikti.

Informacijos srautas sumenko

Pasak įmonės atstovų, siekiant gyventojams informaciją pateikti operatyviai ir tiksliai, duomenų bazes reikėdavo dažnai atnaujinti. Kasdien duomenų bazėje buvo atliekama po tūkstantį pakeitimų, o tai ir lėmė didžiausius nuostolius.

Gyventojai, kurie bandė naudotis telefono numerio 118 paslauga, jau pastebėjo, kad informacija apie įmonių kontaktus, transporto tvarkaraščius, verslo, laisvalaikio pramogas ir kita neteikiama.

Tik numerio pasiklausti

Paskambinus telefono numeriu 118, dabar galima gauti vienintelę paslaugą − sužinoti viešai skelbiamų abonentų numerius, žinoma, jeigu pats žmogus arba įmonė savo kontaktus buvo pateikę ir sutiko juos skelbti. Tačiau ir ši paslauga ilgai nebus teikiama.

Kai šalyje įsigalios ES elektroninių ryšių reguliavimo įstatymo pataisos, kartu su prievole teikti taksofonų paslaugas, bus panaikintas ir privalomas informacijos apie viešai skelbiamus abonentų numerius skelbimas.