Karnizai: 10 trumpų ir praktiškų patarimų, padėsiančių išsirinkti

Karnizai – tai itin praktiškas ir bet kokio stiliaus namų interjerą papildantis aksesuaras. Šiandien karnizų pasirinkimas – itin platus, todėl naudinga žinoti, kaip juos pasirinkti bei prie kokių kitų interjero elementų derinti, kad karnizai padėtų sukurti išties nepriekaištingai atrodančio kambario vaizdą. UAB „Iks Forma“ dizaino ekspertai pateikia 10 trumpų ir praktiškų patarimų, padėsiančių išsirinkti tinkamus karnizus Jūsų namų dekorui.

1. Karnizai: prieš rinkdamiesi apsvarstykite, kur juos tvirtinsite

Prieš rinkdamiesi karnizus, iš anksto apsvarstykite, kur juos tvirtinsite: pagal tai žinosite, kokio tipo karnizą Jums reikės įsigyti. Atsižvelgus į norimą karnizų tvirtinimo būdą, karnizai gali būti montuojami prie lubų, šoninių sienų arba sienos virš lango.

2. Užuolaidų karnizai: rinkitės iš anksto žinodami jų ilgius

Užuolaidų karnizai turėtų būti pasirenkami iš anksto apsvarsčius jų ilgius. Tad, prieš įsigydami karnizus, įvertinkite kambario matmenis bei tai, kokiame aukštyje planuojate kabinti užuolaidas: taip galėsite lengvai nuspręsti, kokių užuolaidų karnizų Jums reikės.

3. Lubiniai karnizai: rinkitės mažoms erdvėms

Lubiniai karnizai – idealus pasirinkimas tuo atveju, jei Jūsų kambario erdvė yra maža. Lubiniai karnizai, tvirtinami prie lubų, padės sukurti didesnės erdvės įspūdį.

4. Aliuminiai karnizai ir kiti karnizai: rinkitės kokybiškus, patikimus gaminius

Aukštos kokybės aliuminiai ir kiti karnizai – ilgalaikės investicijos garantas. Rinkitės tik iš kokybiškų medžiagų pagamintus, patvarius karnizus, kad būtumėte tikri, jog šie atlaikys net ir iš sunkaus audinio pasiūtas užuolaidas bei tarnaus ne vienerius metus.

5. Sieniniai karnizai ir kiti karnizai: derinkite prie erdvėje vyraujančio interjero

Atsižvelgę į esamą patalpos interjerą, apsvarstykite, kokie sieniniai karnizai ar kiti karnizai padės kurti stilistinę darną erdvėje: klasikiniai, modernūs, traukiantys dėmesį, o galbūt – visai nepastebimi.

6. Karnizai: rinkitės pilnos komplektacijos gaminius

Jei nusprendėte karnizus tvirtinti patys, patariama įsigyti pilnos komplektacijos gaminius: karnizų rinkinyje esančios reikalingos detalės užtikrins nesudėtingą jų tvirtinimą. Be to, jei netyčia karnizų tvirtinimo metu pritrūktų reikalingų dalių, Jums nereikės eiti į parduotuvę jų pirkti bei taip sutaupysite laiko.

7. Lubiniai karnizai: žinokite, kiek bėgelių Jums reikės

Prieš įsigydami lubinius karnizus, iš anksto nuspręskite, kiek bėgelių Jums prireiks. Priklausomai nuo užuolaidų skaičiaus, lubinius karnizus galima rinktis iš skirtingo bėgelių skaičiaus, pavyzdžiui, jei bus kabinama viena užuolaida, užteks viengubo karnizo, o ketinant pakabinti dienines, naktines ir daugiau užuolaidų, gali prireikti net ir trigubo karnizo.

8. Karnizai: prieš rinkdamiesi nuspręskite, sunkias ar lengvas užuolaidas ant jų kabinsite

Prieš rinkdamiesi karnizus, iš anksto nuspręskite, kokio audinio, sunkaus ar lengvo, užuolaidas ant jų kabinsite. Pavyzdžiui, metaliniai karnizai puikiai atlaiko iš storo, sunkaus audinio pasiūtas užuolaidas, o plastikiniai, mediniai karnizai – labiau tinkami tik lengvoms, plonoms užuolaidoms kabinti.

9. Sieniniai karnizai: pagalvokite apie priedus, tvirtinamus ant jų

Atsižvelgdami į erdvėje vyraujantį interjerą, prieš rinkdamiesi karnizus, apsvarstykite: galbūt prie jų puikiai derės įvairūs dekoro elementai. Ant sieninių karnizų, pagal poreikį, galima tvirtinti skirtingus priedus: įvairius antgalius, karnizų laikiklius, užuolaidų kablius, žiedų segtukus ir kt.

10. Karnizai didmena: rinkdamiesi ieškokite specialių pasiūlymų

Jei Jūsų planuose yra karnizai didmena, neskubėkite pirkti gaminių iš pirmo pasitaikiusio užuolaidų salono. Nepatingėkite skirti laiko specialių pasiūlymų paieškoms: taip sutaupysite pinigų. Pavyzdžiui, UAB ,,Iks Forma“ siūlo išskirtines užsakymų sąlygas interjero tekstilės salonams, dizaineriams bei architektams.

Užs. 8615