Kapaviečių priežiūra – didėjantis poreikis ir niša verslui

V. Leščinskienės nuotr.
Neturintiems galimybės sutvarkyti artimojo kapų arba taupantiems laiką, siūloma kapaviečių tvarkymo paslauga.
Mirusiųjų pagerbimo šventės jau čia pat, tad natūralu, kad skiriame daugiau dėmesio artimųjų kapų priežiūrai. Sumanūs biržiečiai siūlo paslaugą – už atitinkamą kainą sutvarkyti kapavietę, o tai padėtų sutaupyti ir laiko, ir pinigų, ypač gyvenantiems kitame Lietuvos mieste ar užsienyje.

Turi užsakymų ir kitiems metams

Papilietė Evelina Vilemaitė-Juodelienė prieš Vėlines kuria dirbtinių ir natūralių medžiagų kompozicijas, jomis prekiauja. Neseniai ji pradėjo užsiimti ir kita veikla – tvarkyti kapavietes. Anot jos, šią veiklą padiktavo... patys klientai.

„Samdosi dauguma tų, kurie neturi galimybės į kapines patys atvažiuoti. Norai gana paprasti – prašo lapus nugrėbti, apravėti, gėlių puokštelę padėti, žvakę uždegti“,- vardija Evelina, prasitarusi, kad jau turi užsakymų ir kitiems metams.

Su klientais pašnekovė dažniausiai bendrauja telefonu. „Suderiname darbus pagal kiekvieno kliento poreikius ir biudžetą. Atlikusi darbą, siunčiu klientui nuotraukas „prieš“ ir „po“, pateikiu čekius už priemones, priskaičiuoju kuro išlaidas ir sugaištą laiką. Visuomet žiūriu, kad kaina neišgąsdintų kliento, nes dabar nėra lengvas metas, žmonės taupo“,- teigė E. Vilemaitė-Juodelienė. Ji akcentavo, kad ši veikla legali, nes ir klientai kartais pasidomi, ar teisėtos paslaugos.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com