Kaip pasiruošti ilgai kelionei automobiliu?

Asociatyvi nuotr.
Vasara daugumai mūsų asocijuojasi su atostogomis. Šiuo metų laiku norisi patirti kuo daugiau įspūdžių, tad nieko keisto, kad būtent vasarą dažniausiai planuojamos kelionės. Jei nusprendėte vykti nuosavu automobiliu, pasirūpinkite, kad kelionė praeitų kiek įmanoma sklandžiau: jei vadovausitės žemiau patirtais patarimais, tikėtina, kad išvykos metu jums neteks patirti jokių nepatogumų. Taigi, nuo ko derėtų pradėti kelionės planavimą?

Įsitikinkite, kad automobilis yra techniškai tvarkingas

Nesvarbu, kokį atstumą teks įveikti – vos porą šimtų kilometrų ar kur kas daugiau, bet kuriuo atveju naudinga įsitikinti, kad automobilis yra techniškai tvarkingas ir galės atlaikyti būsimos kelionės iššūkius. Visuomet svarbu patikrinti padangų slėgį, o vasaros laikotarpiu taip pat naudinga pasirūpinti kondicionieriaus papildymu: tai galės užtikrinti gaivų orą salone.

Nuspręskite, kur nakvosite

Jei apsistosite viešbutyje, nakvynes rekomenduojama rezervuoti  likus bent porai savaičių iki numatomos viešnagės, o tuomet, jei planuojate nakvoti palapinėje, iš anksto pasirinkite kempingo vietą (čia taip pat gali prireikti išankstinės rezervacijos). Jei keliaujate kartu su augintiniais, įvertinkite,  ar nakvynės vieta yra draugiška gyvūnams.

Kur planuojate pasistiprinti?

Ilgos kelionės metu neišvengiamai teks sustoti pavalgyti, todėl naudinga pasidomėti, kokiose maitinimo įstaigose ruošiami valgiai yra sulaukę pačių geriausių atsiliepimų. Jei planuojate maistą gamintis patys, gali praversti automobilinis šaldytuvas, kuriame maisto produktai kur kas ilgiau išliks švieži. Automobiliniai šaldytuvai yra tiesiog nepakeičiami, jei planuojama ruošti patiekalus iš mėsos: jei maisto produktai bus laikomi vėsiai, galite nesibaiminti, kad kelionės metu jie gali sugesti.

Iš anksto numatykite sustojimus

Ilgos kelionės metu vairuotojui tiesiog būtina sustoti pailsėti, todėl kartu su bendrakeleiviais naudinga pasvarstyti, kur būtų galima sustoti kelionės metu. Galbūt norėsite aplankyti kokį nors muziejų ar tiesiog pasigėrėti atsiveriančia panorama? Nors kelionės metu taip pat galima priimti ir spontaniškus sprendimus, tačiau viskas vyksta gerokai sklandžiau, jei dar iš anksto numatomos lankytinos vietos. Kartais tenka kur nors nusukti ir kelias dešimtis kilometrų nukrypti nuo numatyto maršruto, taigi, visada naudinga turėti iš anksto sudarytą maršrutą.

Ar vietovės jums yra pakankamai pažįstamos?

Jau seniai praėjo tie laikai, kuomet keliautojai su savimi imdavo žemėlapius. Dabar dauguma poilsiautojų vadovaujasi navigacijos nurodymais, kurie padeda gerokai paprasčiau pasiekti kelionės tikslą. Jei teks keliauti tokiomis vietovėmis, kurios jums nėra pakankamai gerai pažįstamos, naudinga pasinaudoti navigacija ir surašyti visas vietas, kurias planuojate aplankyti.

Pasirūpinkite saugumu

Žinoma, visuomet norisi, kad kelionė praeitų sklandžiai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad nebūtinai viskas einasi pagal planą. Su savimi naudinga turėti kelioninę vaistinėlę, o automobilyje tikrai pravers vaizdo registratorius, kuris padės nustatyti eismo įvykio kaltininką. Jei keliausite po svečias šalis, naudinga su savimi turėti pagrindinius telefono numerius, kuriais bus galima susisiekti nutikus nelaimei.

Nors kartas spontaniškai suplanuotos kelionės būna pačios įsimintiniausios, tačiau jose nestinga ir įvairių kuriozų. Jei siekiate, kad kelionės metu būtų patiriamos vien tik pačios maloniausios emocijos, kelionės planavimo nepasilikite paskutinei dienai, ir iš anksto numatykite ne tik nakvynės vietas, bet taip pat ir lankytinus objektus, ir t.t.

Užs. 8772

Susijusios naujienos