Kaip padėti paukščiui?

J. Dovidaičio nuotr.
Sužalotu sparnu gandras pastebėtas kelio griovyje. Tikėtina, kad žmogaus kviesta pagalba pasirūpino šiuo paukščiu.
Biržietis Jonas Dovidaitis, važiuodamas nuo Biržų link Saločių, šalikelės griovyje pastebėjo gandrą. Žmogus bandė aiškintis, kas galėtų pasirūpinti sužeistu paukščiu.

„Pastebėjau sužalotą gandrą. Jis dar judino galvą, bet mačiau, kad sparnas lūžęs“,- kalbėjo biržietis. Įsitikinęs, kad paukštis negali skristi, Jonas bandė kviesti pagalbą. Gamtosaugininkai imti gandrą atsisakė – esą tai ne jų darbas. Tada biržietis skambino pagalbos numeriu 112 ir išgirdo patikinimą, kad tarnybos sužeistu gandru pasirūpins.

„Aš dar lūkuriavau, tačiau jokios pagalbos nesulaukęs, išvažiavau namo. Kitą dieną specialiai važiavau pažiūrėti paukščio, bet jo ten nebebuvo. Tikiuosi, kad tarnybos suteikė pagalbą sužalotam paukščiui“,- viliasi J. Dovidaitis. Jis šmaikštavo, jog tik vėliau sumąstęs, jog dėl gandro reikėjo skambinti „valstiečių“ partijos atstovams, nes jų simbolis yra gandras, todėl ir gerą darbą gal būtų atlikę, išsaugant savo simbolį ne tik žodžiais, bet ir realiai.

„Dažnai tenka matyti ant kelio automobilių partrenktus su ir sužalotus arba žuvusius paukščius, gyvūnus. Mūsų šalyje tai – įprasta. Kaip ir pjauti medžius. Kitos šalys puoselėja savo gamtą ir saugo jos išteklius“,- mintimis dalinosi biržietis.