Kaip išsirinkti kontaktinius lęšius?

Kartais akinius, skirtus regėjimui gerinti, dėvėti yra išties nepatogu. Laimei, dabartinė rinka siūlo puikią išeitį – kontaktinius lęšius. Žinoma, mėginant šiuos įsidėti pirmąjį kartą, gali kilti šiokių tokių nesklandumų, tačiau dažniausiai žmonės prie to pripranta ganėtinai greitai. Be to, lyginant su kokybiškais akiniais, pastarieji kainuoja išties nebrangiai. Kita vertus, norintiems dar labiau sutaupyti egzistuoja papildoma alternatyva – kontaktiniai lęšiai internetu. Tačiau, itin dažnai klientai susiduria su pagrindiniu iššūkiu: kaip išsirinkti jiems tinkančią prekę?

Tinkamų lęšių pasirinkimas

Renkantis tinkamus kontaktinius lęšius, labai svarbu atkreipti dėmesį į savo dioptriją. Jeigu nesate tikri dėl to, kokio stiprumo priemonės Jums reikėtų – pirmiausiai pasikonsultuokite su specialistais. Taipogi, verčiau pasirinkite hidrogelinius silikoninius lęšius, mat pastarieji pasižymi pralaidumu orui. Tokiu būdu, apsaugosite savo akis nuo išdžiūvimo. Žinoma, atkreipkite dėmesį ir į tai, jog rinkoje egzistuoja išties daug skirtingų kontaktinių lęšių tipų. Pavyzdžiui, galite įsigyti tik vienai dienai arba visam mėnesiui skirtą produktą. Visgi, atminkite, kad Jums labiausiai tinkantį variantą nebūtinai surasite iš pirmo karto. Taigi, nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti geriausios prekės, atitinkančios turimus lūkesčius.

Kontaktinių lęšių privalumai

Šiais laikais, visuomenėje vis dar sklando nemažai mitų, susijusių su kontaktinių lęšių naudojimu. Tačiau, dėl didžiulio šios prekės populiarumo, pastaroji buvo tobulinama metai iš metų, todėl neretai realybė yra visai kitokia. Kontaktiniai lęšiai pasižymi tikrai didele gausa privalumų. Pirmiausiai – pastarieji dažnai yra kur kas patogesnis bei pigesnis pasirinkimas. Taipogi, laikantis tinkamos higienos, tai yra išties saugi priemonė – tačiau, kaip ir bet kuriuos kitus daiktus savo gyvenime, svarbu tinkamai šiuos prižiūrėti.

Kontaktinių lęšių priežiūra

Net jeigu įsigijote išties kokybiškus lęšius, pastarieji gali netarnauti Jums taip ilgai, kaip norėtumėte. Dažniausiai taip nutinka todėl, jog žmonės pakankamai šiais nesirūpina. Tad, kokias svarbiausias taisykles derėtų atminti, kai kalbame apie lęšių priežiūros ypatumus? Pirmiausiai – nepamirškite kuo dažniau keisti tirpalo, kuriame šiuos laikote. Kitu atveju, gerokai padidinate savo šansus pasigauti tam tikrą infekciją. Taipogi, visuomet nešiokite lęšius tiek laiko, kiek rekomenduoja gamintojas. Jeigu viršysite nurodytą periodą, galite stipriai išvarginti savo akis bei dar labiau pakenkti regėjimui. Prieš naudodami kontaktinius lęšius, visuomet apsiprauskite savo rankas. Kitu atveju, taip pat padidinsite galimos infekcijos tikimybę. Taipogi, nepamirškite laikytis visų kitų gamintojo nurodymų ir instrukcijų, jog lęšiai tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį.

Užs. 10076