Kaip būtų laidojamas nuo koronaviruso miręs žmogus?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Koronavirusui pradėjus siautėti ir Lietuvoje, gyventojams baimių kelia klausimai, kaip būtų laidojami nuo jo sukeltų komplikacijų mirę žmonės.

Redakciją pastaruoju metu pasiekia gyventojų nuogąstavimai esą nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų pasimirusius žmones būtina kremuoti. Vyresnio amžiaus mūsų krašto gyventojai, kurie nenorėtų, kad taip būtų elgiamasi su jų kūnais, labai išgyvena. Nerimo sukėlė ir staigi vieno senolio mirtis Legailių globos namuose, kur neva galėjo lankytis ir koronavirusu užsikrėtęs Greitosios pagalbos vairuotojas.

Ar ne klastingoji liga pasiglemžė artimojo gyvybę, redakcijos teiravosi užsienyje likę ir atvykti negalėsiantys kai kurie mirusiojo artimieji.

Legailių globos namų direktorius Renaldas Simėnas „Biržiečių žodžiui“ nebuvo nusiteikęs plačiai komentuoti į Amžinybę iškeliavusio gyventojo mirties priežasties. Tai esą konfidencialu. Direktorius sakė, jog yra šeimos gydytojos išduotas mirties liudijimas, kurį pakomentuoti galbūt gali pati medikė ar mirusiojo artimieji. Garbingo amžiaus žmogus mirė staiga, atvykę medikai tik konstatavo mirtį. Globos namų vadovas pastebėjo, jog jei globotinis būtų skundęsis kokiais nors kitokiais negalavimais ar būtų karščiavęs, medikai būtų iškviesti kur kas anksčiau.

Laidojimo paslaugų centro „ILGESYS“ vadovo vardu kalbėjęs Algimantas Jankauskas „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog niekas neuždraudė žmonių laidoti įprastu būdu, nežiūrint nuo kokios ligos jie iškeliautų į Amžinybę. Jei kas mirtų nuo koronaviruso, artimieji tikrai negalėtų atsisveikinti, kaip yra įprasta. Mirusiojo niekas nerizikuotų nei prausti, nei aprengti, nes visi turi save ir kitus saugoti. Tačiau centro darbuotojai pasirūpintų, kad žmogaus kūnas specialiame apvalkale būtų tvarkingai paguldytas į karstą. Jei būtų išsakytas pageidavimas šalia padėti ir velioniui skirtus drabužius, jis būtų išpildytas.

Nuo kitų ligų mirštantys žmonės dabar laidojami kaip ir visada anksčiau, tik palydinčiųjų skaičius mažas, kunigas mirusiojo karstą pasitinka kapinėse. Kol kas laidojimo centro darbuotojai dar gali pasiūlyti ir gyvų gėlių. Kai jų pristigs, siūlys dirbtines.

Algimantas Jankauskas išsakė prašymą, kad kuo mažiau žmonių būtų palydinčiųjų būrelyje, nes būtina saugoti ir save, ir kitus.