Kaime turėti vandentiekį ir nuotekas – prabanga, kurios nevertina miestiečiai?

Ž. Manio nuotr.
Kai­me gy­ve­nan­tys žmo­nės no­ri van­den­tie­kio, bet ke­lioms so­dy­boms UAB „Bir­žų van­de­nys“ tra­sos ties­ti ne­ke­ti­na, nes fi­nan­siš­kai neap­si­mo­ka.
Jauna šeima, neseniai persikrausčiusi į gyvenvietėje esančią sodybą netoli Pabiržės, susidūrė su problema – nėra vandentiekio ir tikriausiai nebus, nes kloti trasų dėl kelių namų įmonei „Biržų vandenys“ neapsimoka. Paradoksas: Biržų mieste prie centralizuotos vandentiekio ir nuotekų sistemos jungtis dalis žmonių nenori, o kaimo gyventojai norėtų, bet neturi tokių galimybių.

Nemanė, kad pritrūks vandens

Biržietė Kristina, visą gyvenimą gyvenusi bute, su šeima nusprendė persikelti į močiutės paveldėtą sodybą Biržų rajone, netoli Pabiržės. Kaimynystėje – kelios sodybos, gamta, ramybė... Tačiau pagyvenusi kelis metus, moteris gailisi sprendimu gyventi kaime.

“Atrodo viskas pas mus gerai – gražu, ramu ir miestas netoli. Bet su vandeniu vargstame. Vasarą šulinyje jo gerokai sumažėja, reikia taupyti, todėl nei skalbti drabužių, nei daržų laistyti negaliu, nes turiu taupyti vandenį, kad jo užtektų maisto gamybai ir nusiprausti“,- pasakojo Kristina.

Ji teigė, kad tada, kai pritrūksta vandens, tenka skalbtis pas gimines. „Jie, norėdami pagelbėti, dar pasiūlo ir nusimaudyti. Bet taip juk negyvensime visada, kitų vandeniu besinaudodami. Norime savo vandens, kurio nereikėtų taupyti“,- guodėsi moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/