Kai prasidėjo protestai – klausimų nekilo

Igno Šakuro nuotr.
I. Šakuro „Laisvės kelyje“ stovėjo poste, esančiame arčiausiai Medininkų.
Sekmadienį organizuotoje “Laisvės kelio” akcijoje dalyvavo ir šiuo metu Edinburge studijuojantis Ignas Šakuro iš Nausėdžių. Prie kitų 50 tūkst. dalyvių jis prisijungė su motociklininkų grupe.

“Esu baltarusis ir pritariu kovotojams už valdžios perversmą Baltarusijoje. Savo dalyvavimu “Laivės kelyje” norėjau išreikšti palaikymą savo tautos žmonėms, kurie kenčia nuo neteisėtai rinkimus laimėjusio Aliaksandro Lukašenkos diktatūros”, – sakė I. Šakuro, su kitais akcijos dalyviais už rankų laikęsis arčiausiai Medininkų esančiame poste.

„Buvo daug žmonių ir visus mus siejo didžiulis bendrumo jausmas. Giedojome Lietuvos himną, paskui neoficialų Baltarusijos himną „Pogonia“. Įspūdį paliko ir Medininkų pilyje koncertavusio dainininko iš Baltarusijos Liavon Volskij pasirodymas“,- pasakojo I. Šakuro. Vaikinas teigia, kad pats baltarusių kalbą supranta sunkiai, nes šeimoje bendraujama rusiškai. „Baltarusijoje daugiausiai kalbama valstybine rusų kalba, o baltarusių kalba sutinkama retai. Tačiau aš norėčiau šią spragą užpildyti ir išmokti baltarusiškai“, – kalbėjo I. Šakuro.

Paklaustas, kada pabudo jo paties pilietinė savimonė, vaikinas teigė, kad įvykius Baltarusijoje neigiamai vertino jau seniai. „Ilgą laiką stebėjau diktatūrą Baltarusijoje. Girdėdavau gimines kalbant, kad gal čia nieko blogo. Tačiau man ten niekada neatrodė gerai. Kai prasidėjo protestai, man klausimų nekilo“, – teigė I. Šakuro. Jo nuomone, A. Lukašenkos režimo pabaiga yra neišvengiama, tačiau kada ji ateis – neaišku.

„Sunku numatyti tolesnį protestų vyksmą. Tikiuosi, kad baltarusiams užteks jėgų, tačiau žmonės gali pavargti. Be to, gali kilti spaudimas nutraukti protestus ne tik iš valdžios, bet ir iš pačių piliečių pusės. Per ankstesnius protestus jau yra buvę, kad gyventojai pavargsta, jiems atsibosta ir tuomet jie ima slopinti savo pažįstamus, ragina nutraukti protestus“, – prisimena I. Šakuro.

Baltarusis šiuo metu nemato kandidato, kuris būtų tinkamas užimti prezidento postą, jei opozicijai pavyktų surengti nepriklausomus rinkimus. „Dabar mes dar daug žmonių nematome, kadangi jie yra nuslopinti. Tačiau jei bus suorganizuoti rinkimai, tikiu, tikrai atsiras žmonės, iš kurių bus galima rinktis“,- mąsto I. Šakuro.

Paklaustas, kodėl į „Laisvės kelią“ vyko motociklu, I. Šakuro teigė, jog šią transporto priemonę vairuoja neseniai, tačiau pamatęs, kad atskirai organizuojasi motociklininkai, nedvejodamas prie jų prisijungė. „Įspūdingai atrodė ir akcijoje dalyvavę parasparnių entuziastai, kurie skriejo tiesiai virš mūsų“, – džiaugėsi vaikinas kalbėdamas apie žmones, įvairiomis formomis išreiškusiais palaikymą jo šaliai.