„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Iš tokių Biržų miesto centre esančių vandens gertuvių galima atsigerti vandens, pagirdyti augintinius ir prisipilti vandens į gertuves, bet ne į penkių litrų talpos butelius.
Biržų miesto centre įrengtos šešios vandens gertuvės. Iš jų galima ne tik karštą vasaros dieną atsigerti, bet ir pagirdyti savo augintinius bei prisipildyti asmeninę gertuvę vandens. Tačiau atsiranda piliečių, kurie čia prisipildo dideles talpas. Gal žmonės taip taupo?

Gertuvė įprastai būna nedidelės talpos – vieno litro ar netgi mažesnis buteliukas. Bet, pasirodo, kitiems gertuvė gali būti ir penkių litrų plastikinės talpos butelis ir netgi ne vienas...

Antradienio popietę vienas Biržų miesto pilietis J. Janonio aikštėje iš gertuvės į penkių litrų talpos butelį leidosi geriamąjį vandenį. Dar vienas toks pat butelis, tik jau pripildytas nemokamo vandens, stovėjo prie jo, padėtas ant žemės. Buvo įdomu – ar žmonės gali taip imti ir prisileisti vandens, kiek tik panorėję? Panašu, kad ne.

Pasak Biržų miesto seniūnijos seniūnės pavaduotojos Justinos Pečiukevičiūtės-Pipynės, gertuvės skirtos mažų gertuvių pildymui, bet ne didelių talpų buteliams.

“Gertuvės skirtos gyvūnams ir žmonėms atsigerti, taip pat vandens į gertuves, bet ne į vandens talpas prisipilti. O penkių litrų talpa – tai ne gertuvė“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė seniūnės pavaduotoja ir pakartojo, kad taip elgtis negalima.