Kai drus­ka ta­po de­fi­ci­tu...

V. Leščinskienės nuotr.
Rupi ukrainietiška akmens druska šiuo metu yra labiausiai graibstoma prekė, bet prekybininkai ramina – nereikia panikuoti, druskos užteks visiems.
Ki­lus ka­rui Uk­rai­no­je, lie­tu­viai ėmė iš par­duo­tu­vių len­ty­nų šluo­ti įvai­riau­sias pre­kes, ypač drus­ką, ku­ri ga­mi­na­ma Ukrainoje. Kadangi rusiškos prekės buvo išimtos iš apyvartos, o Ukrainoje druskos gamyba stabdoma dėl karo, kol prekybininkai suras naujus tiekėjus, druska tapo deficitu, iš kurio dabar spekuliantai nori pasipelnyti.

Deficitinė prekė

Skaitytoja iš Papilio seniūnijos pasakojo aplaksčiusi beveik visas aplinkines parduotuves, bet rupios akmens druskos, kurią įprastai pirkdavo, neradusi. „Kur paklausi – ten negausi. Draugė važiavo druskos į Skrebiškį, tai ji dar gavo, tačiau pardavė tik vieną kilogramą. Atseit, parduoda po vieną pakelį vienam šeimos ūkiui. Aš ten nuvažiavusi jau nebegavau. Be to, vienoje Papilio parduotuvėje pardavėjos man yra sakiusios, kad druskos buvo atvežta penktadienį, tačiau aš per vėlai atėjau – iš atvežtų 500 kilogramų per porą valandų nieko neliko, žmonės visą druską išpirko“,- pasiguodė moteris.

Kodėl būtent rupi akmens druska, o ne smulki, juoduota, himalajų, ar kokia kita? Skaitytoja pagūžčiojo pečiais – tokią druską ji daug metų pratusi naudoti ir kitokios nepripažįsta.

„Man rupi druska pati geriausia, o kitokios nė nebandžiau. Dabar dar turiu namie apie pusę pakelio, bet nesu iš tų, kurie viena diena gyvena, galvoju ir apie rytojų. Baisu pagalvoti, kas bus, jei druskos neliks, manau ir kiti žmonės bijo, juk ir vasara artėja, konservavimo metas, o ši druska labiausiai tam tinka. Žmonės ruošiasi iš anksto ir nori apsirūpinti“,- svarstė moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/