Ką svarbaus turite žinoti apie grožio puoselėjimą ir odos priežiūrą

pixabay.com nuotr.
Oda yra didžiausias jūsų kūno organas. Todėl odos priežiūra gali turėti tiesioginės įtakos visai jūsų sveikatai. Jūsų oda veikia kaip apsauginis skydas ir yra labiausiai pažeidžiama išorės veiksnių. Ją veikia gerokai daugiau veiksnių, nei galite pagalvoti. Pavyzdžiui, toliau išvardyti veiksniai gali turėti įtakos jūsų bendrai odos sveikatai:

UV spinduliuotės poveikis soliariumuose;

tabako cheminių toksinų poveikis;

ilgalaikis buvimas saulėje be apsaugos;

nepakankamas poilsis, per mažas skysčių vartojimas ar prasta mityba;

senėjimas.

  Rūpinimasis savo oda (baziniai patarimai)

  Galite imtis tam tikrų veiksmų, kad užtikrintumėte savo sveiką odą, pvz.:

  Reguliariai valykite odą, paprastai du kartus per dieną.

  Jei jūsų oda riebi, po valymo naudokite toniką.

  Jei jūsų oda sausa, naudokite drėkinamąjį kremą.

  Šveiskite odą, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles ir pašviesintumėte veido spalvą.

   Be kasdienės odos priežiūros, įpraskite reguliariai apžiūrėti savo odą, ar joje nėra anomalijų, spalvos pakitimų ar kitų pokyčių. Kasmet kreipkitės į gydytoją arba dermatologą, kad jis apžiūrėtų jūsų odą dėl bet kokių pokyčių arba jei:

   turite šviesią odą arba daug ar didelių apgamų;

   dažnai būnate saulėje arba naudojatės soliariumais;

   anksčiau turėjote odos problemų, sudirgimų ar auglių.

    Taip pat svarbu saugoti odą nuo pernelyg ilgo būvimo saulėje ir saulės pažeidimų, kurie gali padidinti raukšles ir sukelti odos vėžį. Imkitės visų odos apsaugos priemonių ir būtinai naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kad apsaugotumėte odą nuo žalingų saulės spindulių. Atsiradus bet kokiems odos sudirgimams ar problemoms, kreipkitės į gydytoją arba dermatologą.

    Supratimas apie odos priežiūros produktus

    Yra daugybė kosmetikos produktų, kurie pristatomi kaip patikimas būdas atsukti laikrodį atgal, visam laikui ištirpdyti celiulitą, sumažinti odos raukšles ir kt. Tačiau būtinai atkreipkite savo dėmesį ir atlikite palyginamąjį tyrimą, kad nuspręstumėte, ar konkretus kosmetikos produktas tikrai reikalingas jūsų odos, ar jis galėtų jai pagelbėti ir ar jis tikrai nebus kenksmingas. Jei savo pačių jėgomis jums nepavyks išsiaiškinti, ar konkretus kosmetikos produktas galėtų būti tinkamas pasirinkimas, visuomet galite pasitarti su savo dermatologu.

    Paprastai daugumoje pasaulio šalių valstybinės institucijos reguliuoja daugelį į rinką patenkančių produktų ir jos privalo reguliuoti produktus, kurie keičia žmogaus fizinę struktūrą arba biocheminius procesus organizme. Tačiau neretai produktai, kurie priskiriami kosmetikai ar maisto papildams, nebūna tinkamai reguliuojami ir tarp jų dažnai būna drėkinamieji kremai, plaukų dažai, dantų pasta, dezodorantas, vitaminai, vaistažolės ir fermentai.

    Kaip pasiekti švytinčią, jaunatvišką ir lygią odą?

    Odos būklei didžiulės įtakos turi įvairūs išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, oro užterštumas ir odos priežiūros priemonės, ir vidiniai veiksniai, įskaitant jūsų sveikatą bei mitybą. Be to, su amžiumi vyksta natūralūs odos pokyčiai. Raukšlės ir kiti panašūs odos pakitimai yra natūrali gyvenimo dalis ir jų nereikia gėdytis, bet jei trokštate lygios ir jaunatviškai atrodančios odos, skaitykite toliau.

    Tinkama odos priežiūros rutina

    Jūsų gyvenimo būdas turi įtakos ne tik jūsų bendrai sveikatai. Jis neabejotinai turi labai didelės įtakos ir jūsų odos sveikatai. Štai keletas sveikos gyvensenos patarimų iš shop.kosmetikosdnr.lt, kurie gali padėti ilgiau džiaugtis lygesne, gražesne ir sveikesne oda:

    Vartokite pakankamai vandens. Nors nėra visiškai aišku, kaip tiksliai vandens gėrimas gali pagerinti jūsų odos būklę, yra tam tikrų įrodymų, kad pakankamas vandens vartojimas gali turėti įtakos lygiai odai. Geriant vandenį pagerėja odos elastingumas, sumažėja sausumo ir šiurkštumo požymių, todėl oda tampa lygesnė.

    Valgykite daug antioksidantų turinčių maisto produktų. Daug antioksidantų turintys maisto produktai turi apsauginį poveikį mūsų odai. Tokiems maisto produktams priskiriami žalialapės daržovės, geltonos ir oranžinės spalvos vaisiai bei daržovės ir riebi žuvis, pvz., lašiša. Taip pat yra įrodymų, kad probiotikų įtraukimas į savo kasdienę mitybą gali padėti gydyti ir išvengti odos ligų, tokių kaip egzema ir spuogai, taip pat ultravioletinių spindulių (UV) sukeltos odos pažeidimų.

    Dažniau sportuokite. Atlikti tyrimai su gyvūnais ir žmonėmis parodė, kad reguliari aerobinė mankšta gali pagerinti odos būklę. Dėl reguliarios mankštos išorinis odos sluoksnis tampa plonesnis, o vidiniai sluoksniai sustorėja - priešingai nei atsitinka senstant. Dėl to oda tampa lygesnė ir jaunesnė. Todėl neabejotinai verta į savo kasdienio gyvenimo rutiną įtraukti ir daugiau sporto.

    Pakankamai miegokite. Grožio miegas nėra mitas! Jūsų oda, kaip ir visas likęs kūnas, miego metu atsinaujina. Pagerėjusi kraujotaka ir padidėjęs kolageno gamybos intensyvumas - tai tik keli dalykai, kurie vyksta miego metu ir padeda ištaisyti UV spindulių padarytą žalą bei sumažinti saulės sukeltas odos dėmeles ir raukšles.

    Apsaugokite odą nuo neigiamo saulės poveikio. UV spinduliai pažeidžia jūsų odos ląstelių DNR, todėl prasideda priešlaikinis odos senėjimas, oda sausėja ir didėja odos vėžio rizika. Naudokite apsauginį kremą nuo saulės, ribokite buvimo saulėje laiką ir dėvėkite apsauginius drabužius. Be to, nereikėtų pamiršti, kad soliariumų daroma žala mūsų odai yra dar didesnė nei neigiamas saulės poveikis, todėl norint ilgiau išsaugoti savo lygią, gražią ir jaunatvišką odą, soliariumų vertėtų vengti.

    Meskite rūkyti. Vidinis ir išorinis tabako dūmų poveikis sukelia ankstyvą odos senėjimą ir raukšles bei didesnę odos ligų, įskaitant aknę ir psoriazę, riziką. Jis taip pat blogina odos gebėjimą gyti. Mesti rūkyti gali būti sunku, tačiau gydytojas gali padėti sudaryti jums tinkamą metimo rūkyti planą, kuriuo vadovaujantis galėtumėte lengviau atsikratyti šio žalingo ir didelį neigiamą poveikį jūsų odai darančio įpročio.

    Vartokite mažiau alkoholinių gėrimų. Alkoholio vartojimas siejamas su odos fotopažeidimais, t.y. saulės spindulių daroma žala. Per didelis alkoholio kiekis taip pat gali sukelti dehidrataciją, dėl kurios oda išsausėja ir prasideda priešlaikinis odos senėjimas. Norėdami sumažinti alkoholio poveikį organizmui ir odai, apribokite suvartojamų alkoholinių gėrimų kiekį arba visai jų atsisakykite.

    Užs. 8854